Український тиждень № 3 (323) від 16 січня, 2014

Зміст номеру:
Влада готова лягти кістьми за прийняття нового бюджету країни, бо це для неї справа честі. І, швидше за все, ляже. Тільки-от у глобальному сенсі це нічого не змінить. Країна не одужає, радше навпаки.
Роман Малко -31
Політика
«Кончу-Заспу атакують бобри» – такі заголовки з’явилися в українських ЗМІ не заради жарту.
Тиждень 203
VIP-хроніки
Посол США Джеффрі Пайєтт: «Нинішня ситуація не є пропащою, але вона вимагає твердих рішень українського уряду щодо низки тем, які на цей момент занадто довго відкладали на потім»
Ганна Трегуб 1
Політика
Колона людей із національною символікою та прапорами ЄС рухається вулицею Харкова, скандуючи «Слава Україні!», співаючи колядки, гімн та «Ленту». По інший бік вулиці крокує кількадесят бравих спортсменів характерного вигляду.
Олена Максименко 21
Політика
У Луганську вже третій місяць поспіль триває свій Євромайдан. Щодня люди приходять у центр міста, щоби висловити підтримку євроінтеграційним процесам та недовіру нинішній владі.
Костянтин Скоркін 30
Авторські колонки
Недосяжна мрія дідів, предмет жертовної боротьби батьків, Українська держава стала для нинішнього владного істеблішменту лише тимчасовим вичерпним ресурсом особистого збагачення – не більше
Юрій Макаров 193
Політика
Вітчизняні політики прокоментували Тижню своє бачення влади й можливості виходу з політичної кризи в Україні
Станіслав Козлюк, Роман Малко
Політика
У липні 1980 року столиця СРСР Москва готувалася прийняти ХХІІ Олімпійські ігри. Весь мегаполіс перейшов на особливий режим існування: зокрема, з міста вивезли (або «попросили» виїхати) практично всіх бомжів, проституток та кримінальників. Однак існували й «ненадійні елементи» іншого штибу: так звані дисиденти, тобто критично настроєна до радянської влади інтелігенція. Звичайно, за ними пильно стежили.
Олександр Михельсон 2
Політика
Жоден режим не тримається ні на чому, окрім нашої віри в те, що він легітимний. Судячи з усього, немає критичної маси, яка вважала б нинішній режим нелегітимним. Люди і далі сплачують податки.
Михайло Мінаков 10
Авторські колонки
Пожежники Харкова не врятували людей через застарілість і нестачу техніки, переконані рятувальники. У місті кажуть, що трагедію спишуть на людський фактор
Валерія Бурлакова 12
Суспільство
Перші загони самооборони Майдану формувалися ще на Михайлівській. Хлопці в масках озброїлися й вишикувалися, закриваючи собою більшість. Більшість, яка обрала мирний протест, але від захисту не відмовилася.
Валерія Бурлакова 47
Авторські колонки
Чому зимові Олімпійські ігри можуть стати піар-провалом російської влади
Майкл Бініон 24
Авторські колонки
Вселенський Патріарх про перспективи українського і світового православ’я
Олесь Кульчинський 20
Світ
Чому зимові Олімпійські ігри можуть стати піар-провалом російської влади
Майкл Бініон 14
Світ
Як Владімір Путін став прикладом для європейських праворадикалів
Роман Горбик 46
Світ
Французький президент обіцяє реформи – і провести їх варто в інтересах країни та його власних
The Economist 3
Світ
Джанет Єллен готується очолити Федеральний резерв за сприятливих обставин
The Economist 4
Економіка
Запорукою збереження самодостатності Гетьманщини у Чигирині вважали одночасну протекцію правителів, які ворогували між собою
Віктор Брехуненко 27
Історія
Яку тематику та естетику пропонує світові сучасна література Боснії і Герцеговини
Катерина Калитко 4
Культура