Так, у відповідь на звернення представників Центру дослідження суспільства, головний редактор рейтингу Times Higher Education Філ Бейті повідомив: "Я можу підтвердити, що цей університет не було включено до рейтингу Times Higher Education World University Rankings. Рейтинг на 2012-2013 роки буде опубліковано 3 жовтня 2012 року."
Також Бейті додав, що редакція рейтингу має заявку від університету і він оцінювався комісією, проте наразі не отримав місця у рейтингу ("has not been given a ranking position").
Редактор також заявив, що він особисто не дзвонив міністрові Табачникові, не виключивши, щоправда, що до міністерства могли телефонувати експерти, котрі збирають інформацію. Водночас, додав він, отримання додаткової інформації не означає включення до рейтингу, а є частиною робочого процесу.
За словами Бейті, жодна інформація про місця університетів у рейтингу 2012-2013 в принципі не може бути повідомленою раніше 3 жовтня. Дещо раніше можуть отримати інформацію тільки представники університетів, що потрапили до рейтингу, – за 24 години до оприлюднення.
Центр дослідження суспільства оприлюднює скріншоти переписки з Бейтом.
Як повідомлялось, 30 серпня Табачник заявив: "Мені сьогодні дзвонив директор найпрестижнішого лондонського "таймсівського" рейтингу… І вчора ухвалене рішення, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка ввійшов до складу світового рейтингу за всіма показниками", – сказав він.
Нагадаємо, що відомство Табачника уже потрапляло у скандал з рейтингами вишів. Так, у серпні 2010 року на засіданні громадської гуманітарної ради президент Віктор Янукович поставив завдання, щоб 3-5 університетів України увійшли до числа ВНЗ, визнаних у світі.
А вже в березні 2011-го чиновники Міносвіти заявили, що завдання президента виконано і в міжнародний рейтинг потрапили 5 українських ВНЗ. Однак як з'ясувалося пізніше, насправді ним виявився маловідомий і сумнівний рейтинг з 430 університету за 2009 рік російського агентства «РейтОР».
У березні 2012 року Табачника знову упіймали на тому, що він «прикрашає» рейтинги української освіти. Табачник тоді заявив, що українська освітня система посідає 56 місце у світовому рейтингу 139 країн світу. У той же час, за даними Центру освітнього моніторингу , освітня система України за два останні роки втратила 13 позицій, опустившись на 62 місце у рейтингу 139 країн світу.