Табачник викреслив з програми тестів з історії радянських дисидентів

24 Січня 2013, 07:56

У міністерстві відмовилися пояснювати причини зміни програми, а директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева не погодилася говорити на цю тему, пише «КоммерсантЪ-Украина».

"Програма була затверджена в листопаді минулого року, зміни в ній незначні", – лише зауважила Зайцева.

На думку представників регіональних центрів оцінювання якості освіти, зміни викликані тим, що на ЗНО тепер відводиться менше часу. "У цьому році час проходження тестів з історії України скоротилося з 150 до 135 хвилин. Можливо, тому виключені деякі питання. Шкільні підручники не змінилися, але в програмі ЗНО ми бачимо явний перекіс у бік радянської історії", – вважає директор львівського центру Лариса Середяк .

У Національній академії наук (НАНУ) повідомили, що зміни затверджені експертами Національної академії педагогічних наук.

"До 2013 року програми затверджувалися в Національній академії наук, але зараз Дмитро Табачник відсторонив нас від цього і привернув Академію педагогічних наук. Мабуть, тому що вчені НАНУ надмірно об'єктивно висвітлювали події історії, спираючись на факти. Радянська історія – це суб'єктивна точка зору на те, що трапилося, а у влади зараз знаходиться політична сила, яка стоїть на радянських позиціях ", – зазначив завідувач відділу історії України 20-30-х років ХХ століття Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.

Почесний голова Всеукраїнського об'єднання ветеранів Другої світової війни, академік Ігор Юхновський вважає, що замовчувати історичні події неприпустимо.

"Як можна не говорити про героїв українського визвольного руху, про шістдесятників? Це просто нерозумно! Такі нововведення нікому не потрібні. Люди повинні знати все, що було в нашій історії. Міністру Дмитру Табачнику не треба змішувати свої пострадянські переваги з історичними фактами", – вважаэ Юхновський.

Як повідомлялось, Міністерство освіти вилучило з переліку осіб, яких треба знати, аби скласти незалежне оцінювання з історії України, українських військовиків та політичних діячів Степана Бандери та Романа Шухевича. Натомість їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова.

Нагадаємо, 2011 року міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник реформував підручники з історії України, вилучивши з них розділи про героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни тощо, що стосується, зокрема, історії України 20-го століття.

Читайте також: "Совок" і його реаніматори