Міністр зазначив, що Міносвіти в 2010 і 2011 роках уперше не надсилало підручники з російської мові та літератури в регіони всупереч волі вчителів і директорів, а збиралися заявки, і в цілому по країні близько16% шкіл замовили підручники з російської мови та літератури.
"Це пояснюється в тому числі й величезним консерватизмом педагогічних колективів. Наприклад, батьки в Києві штурмом беруть міністерство, запитуючи, чому не можуть віддати дітей у російські класи", – сказав Табачник.
При цьому він вважає, що місцеві органи влади бояться, як би не "підставитися під вогонь" націонал-патріотів, які, з його слів, у всьому бачать крамолу і діють за принципом "не пущать".
"А проблема колосальна – у Києві понад 1 000 батьків возять школярів з лівого на правий берег, тому що не можуть знайти на лівому жодної російської школи та гімназії", – поскаржився міністр.
Він підкреслив, що ситуація з навчанням російській мові та літературі його не влаштовує.
"Але в цілому ситуація мене, звичайно, не влаштовує. Я вважаю, що втрачати дані Богом і долею дві мови й дві літератури – просто зловмисно стосовно майбутніх поколінь", – заявив Табачник.
Крім того, міністр зазначив, що за заявками від учителів і директорів було підготовано за рахунок державного замовлення підручники тими мовами, якими їх замовляли органи місцевих адміністрацій.
"І я хочу сказати вчителям Луганської, Харківської, Донецької областей чи Автономної Республіки Крим, що якщо через непорозуміння вам прийшов комплект українською мовою, будь ласка, строго запитайте з вашого обласного управління народної освіти", – сказав Табачник.
При цьому він запевнив учителів, що їхнє замовлення було виконано точнісінько з побажаннями.
Нагадаємо, Табачник вважає, що державні службовці повинні в обов'язковому порядку вільно знати російську та українську мови.