НОВИНИ

Майже чверть українських учителів - пенсіонери

Міністр освіти й науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявляє, що кількість учителів пенсійного віку становить 23% від загальної кількості педагогів. Про це він сказав в інтерв'ю тижневику "Газета 2000".

"В Україні приблизно 23% педагогів пенсійного віку", - повідомив Табачник. При цьому він підкреслив, що серед них маса блискучих і найкращих учителів. Разом з тим міністр зазначив, що Міносвіти постійно приділяє увагу проблемі старіння педагогічного складу.

"І я завжди виступаю проти перепрофілювання педагогічних університетів у багатопрофільні, тому що в нас таким чином уже 9 областей втратили педагогічні ВНЗ", - додав Табачник.

Крім того, він зазначив, що вирішити проблему старіння педагогічного складу Міносвіти намагається за рахунок збільшення зарплат і державного замовлення на педагогічні спеціальності.

Табачник також зупинився на питанні підвищення кваліфікації педагогів. Міністр повідомив, що Міносвіти третій рік поспіль запитує кошти в державному бюджеті на відновлення системи перепідготовки вчителів. "Але, на жаль, поки не досягли розуміння з Мінфіном", - поскаржився Табачник.

Він проінформував, що Міносвіти розробляє нову концепцію розвитку педагогічної освіти й планує до кінця травня представити її на широке обговорення.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради від фракції "Блок ЮліЇ Тимошенко-Батьківщина" Андрій Павловський і Олександр Дубовий пропонують парламенту встановити педагогам пенсії в розмірі не менше ніж 80% від їх заробітної плати. У січні Міносвіти вирішило створити творчі майстерні вчителів на базі інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Як повідомлялося раніше, 80% українських вчителів – жінки.

Читайте також: чи є життя після Табачника?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.