Табачник переконує, що на посаду ректора КПІ ніхто не зазіхає

16 Грудня 2011, 22:01

За словами Табачника, Міносвіти вже тричі нагадувало вченій раді університету та його ректору, щоб вони привели у відповідність свій статут.

Табачник нагадав, що для цього є два шляхи: по-перше, звернутися до Кабміну, аби цей орган вніс відповідні зміни своїм рішенням, і по-друге, погодитися із загальним порядком і внести зміни за допомогою наказу Міністерства освіти.

Відповідаючи на запитання про те, що у КПІ стверджують, що вже півроку тому спрямували свої зміни до статуту у державні органи, Табачник сказав, що це не відповідає дійсності. За його словами, відповідно до нового законодавства, документи треба надсилати не міністерству, а Кабінету міністрів.

«Ніхто не збирається зазіхати на посаду ректора КПІ поготів. 20 років керує – хай ще 20 років керує. Успіхи фантастичні», – сказав Табачник.

Нагадаємо, 15 грудня під час прес-конференції представники колективу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» разом зі студентами пообіцяли вдатися до акцій протесту, якщо Міністерство освіти і науки, молоді та спорту найближчим часом не оголосить конкурс на заміщення посади ректора вишу.

Як відомо, 26 жовтня майже 5 тисяч студентів КПІ прийшли до будівлі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з вимогою зустрічі з міністром Дмитром Табачником. Акція була викликана тим, що вже півтора місяці студентський і трудовий колектив КПІ не можуть отримати офіційної відповіді від Міністерства освіти, коли буде оголошено конкурс на заміщення посади ректора КПІ і хто очолить вуз з 1 листопада, коли закінчиться каденція діючого ректора.

Студенти КПІ раніше заявляли, що Табачник збирається «захопити КПІ», тому що конкурс на посаду ректора досі не оголошено, хоча термін повноважень діючого ректора закінчується 1 листопада, а на попередніх виборах ректора, 7 років тому, конкурс було оголошено ще 28 вересня.

Того дня Табачник до студентів не вийшов.

Увечері 27 жовтня відбулася зустріч представників студентства з Табачником. Завершилась зустріч «усною угодою про перемир`я». Міністр пообіцяв, що 2 листопада на період до майбутніх виборів призначить виконуючим обов`язки ректора Національного технічного університету України «КПІ» Згуровського.

1 листопада Табачник своїм наказом призначив Згуровського виконуючим обов’язки ректора НТУУ «КПІ» з 2 листопада п.р. і до “заміщення вакантної посади ректора в установленому порядку”.