Табачник не розуміє, звідки у Шкляра претензії до нього

9 Березня 2011, 13:21

Відповідаючи на запитання, чому Шкляра немає в указі президента про присудження Шевченківської премії, хоча раніше Шевченківський комітет висунув письменника на здобуття цієї премії, Табачник зазначив, що не є членом комітету.

"Я ніколи жодного слова про його роман не говорив, оскільки я його не читав. А я висловлюю свої судження тільки про те, що знаю достовірно. Тому перестаньте розповсюджувати чутки", – підкреслив міністр, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Табачник повідомив, що з Шкляром він знайомий особисто.

На уточнююче питання, чи відомо йому, чому Шкляр висуває претензії, міністр зазначив: "Чому ці претензії – я не знаю. Більш того, мене це не цікавить. Кожен має право на свою позицію. А я повторюю, що жодного разу ні в позитивному, ні в нейтральному, ні в негативному сенсі я про цей твір своєї думки не висловлював".

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури письменникові Шкляру за роман "Залишенець" ("Чорний Ворон"). Роман оповідає про повстанську боротьбу українців проти більшовицької окупації в 20-х роках минулого століття (знаменитий Холодний Яр).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при влади не буде міністра освіти Табачника. У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них немає.