Табачник надрукував українським школам російські букварі

18 Травня 2011, 09:55

Згідно з листом заступника генпрокурора Віктора Занфірова, у Міністерстві освіти не забезпечено належне виконання повноважень щодо випуску підручників та посібників для школярів.

Відповідна інформація міститься у відповіді на ім'я віце-спікера Миколи Томенка.

Так, загалом у 2010 році держзамовлення з видання підручників та навчальних посібників не виконано у кількості 171 тисячі примірників.

Випуск окремих підручників розпочато лише після 1 вересня 2010 року. Як наслідок, навчальну літературу для учнів 2, 5 та 10 класів доставлено із запізненням.

За даними Генпрокуратури, держзамовлення з підручників було сформовано неналежно, а пропозиції освітніх закладів щодо реальної потреби регіонів не враховувалися.

Так, букварів російською мовою надруковано на 65 тисяч примірників більше від потреби. Натомість українською мовою букварів випущено на 83,4% менше.

Зокрема, на 86,4 тисяч екземплярів більше від замовлень регіонів надруковано підручників «Вступ до історії України» для учнів 5 класів.

Проте підручників для учнів 2 класів замовлено та надруковано тільки 40,5% від фактичної потреби.

У команді Табачника стверджують, що такі проблеми були завжди.

«Ця ситуація повторюється рік у рік, так було й при Кремені, і при Вакарчуку. Не було ні одного міністра, при якім вчасно розвезли би книги», – сказав у коментарі «Українській правді» Максим Луцький, депутат-регіонал, який вважається близьким до Табачника.

«Сама процедура закупівлі підручників неправильна. Вона прив'язана до бюджетного процесу в країні. Спочатку в бюджеті затверджується сума на наступний рік на друк підручників. Потім Міносвіти оголошує конкурс авторів підручників, який триває місяць, далі конкурсна комісія відбирає переможця, потім – тендер на визначення тих, хто буде друкувати підручники, який триває два-три місяці. Потім – друк підручників, а потім – розвезення в обласні управління освіти», – розповів Луцький.

«І якщо немає ніяких махінацій на тендерах, коли деякі фірми спеціально їх зривають, то тільки в червні перераховують гроші на підрядника для друку підручників. І в найкращому разі можна встигнути на серпень надрукувати підручники», – додав Луцький.

Щодо друку букварів російською мовою більше від потреби, то, за словами Луцького, «політичного підтексту тут немає».

Як повідомлялось, тим часом, заступник міністра освіти Євген Суліма у своєму підручнику для вишів «Глобалістика» цитує терориста номер один Осаму Бен Ладена і лівійського диктатора Муамара Каддафі.

Крім того, міністерство освіти і науки, у відповідь на офіційний запит народного депутату від НУНС В’ячеслава Кириленко, відмовилося показати текст нового підручника з історії за 11 клас, який готується до друку.