«Абсолютна брехня! Схрещувати предмети ніхто не буде. Справа в тому, що в стандарті записано: гуманітарна складова досягається викладанням наступних предметів – і йде перерахування. Це норма стандарту, де через кому записані «Історія України», «Загальна історія» тощо. Але якщо в розділі «Природничі науки» записано «Біологія» та «Географія», «Фізика» та «Хімія», це не означає , що біологію з географією і фізику з хімією хтось буде схрещувати!», – заявив Табачник.
За словами Табачника, Міносвіти поки взагалі не має відношення до такого проекту.
«Це проект, який розробляється групою вчених Національної академії педагогічних наук і який потім, після закінчення його підготовки, буде переданий в міністерство і виставлений для обговорення», – пояснивТабачник.
Бурхливе обговореннягромадськості також викликала пропозиція скоротити в середніх класах кількість годин на вивчення української мови та історії. Наразі в 5-7 класах українську мову вчать 3 години на тиждень, у 8-11 класах – 2 години. Пропозиція академії – 2 години на тиждень з 5 по 11 клас. Також на 1 урок на тиждень планують скоротити вивчення в 5-9 класах історії.
За словами Табачника, такі пропозиції дійсно будуть розглядатися.
«Не пам'ятаю конкретні цифри, але скорочення можливі, серед іншого вони можуть торкнутися української мови та історії. Робиться це з двох причин. По-перше, щоб 1 урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчення інформатики. Друга причина – це плани введення уроків другої іноземної мови. У Європі, куди так хочуть наші доброзичливці, 85% школярів вчать дві іноземні мови. Для інформатики та другої іноземної мови потрібні додаткові години, але додати 9-10 уроків на тиждень не дозволяють фізіологічні норми. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде».
Як повідомляли раніше ЗМІ, у Міністерстві освіти та науки розробили новий навчальний план для п’ятих-дев’ятих класів середньої школи, згідно з яким кількість уроків з української мови скорочується до 2 годин на тиждень, кількість годин на вивчення української літератури також зменшується.
Крім того, повідомлялося, що історія України взагалі вилучена з розкладу занять, а замість неї буде введено новий інтегрований курс, у якому будуть поєднані всесвітня історія та історія України.
Нагадаємо, 11 лютого Табачник дорікнув українським ЗМІ недостатнім висвітленням досягнень Міносвіти, зокрема, відсутність повідомлень про вивчення іноземної мови з першого класу та введення інформатики з другого класу.