Сирійські опозиціонери відмовилися від плану мирного врегулювання

4 Червня 2012, 18:48

Опозиція також закликала міжнародну спільноту, або ж місію спостерігачів від Ради безпеки ООН закрити повітряний простір над територією країни. Крім того, Вільна армія вимагає створити в Сирії буферну зону.

«Ми вирішили припинити нашу угоду, і від сьогодні ми будемо відстоювати наш народ», – заявив представник Вільної сирійської армії Самі аль-Курді.

Як повідомлялося, 30 травня Вільна сирійська армія висунула президентові Башару Асаду 48-годинний ультиматум з вимогою «припинити насильство в країні».

Нагадаємо, від 12 квітня у Сирії оголошено формальне перемир'я між сторонами конфлікту згідно з планом спецпосланця ООН Кофі Аннана. Однак 14 квітня представники сирійської опозиції повідомили про порушення перемир'я. За словами активістів, того дня урядові війська відновили військові дії в місті Хомс.

Крім того, представник спецпосланця ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннана, Ахмад Фаузі, у квітні заявив про "чергові порушення" плану мирного врегулювання. 

А в березні цього року Організація Об'єднаних Націй заявила про понад 9 тис убитих людей за час народних виступів проти правління президента Асада.

Позначки: