Синод затвердив робочу дату Об’єднавчого собору

29 Листопада 2018, 20:58

Священний Синод Вселенського патріархату прийняв рішення, яким затверджено Томос і статут для помісної української православної церкви, а також робочу дату проведення Всеукраїнського об'єднавчого православного архієрейського собору. Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій у Facebook.

 

"Щиро вітаю рішення Синоду Вселенської Патріархії, яким затверджено Томос та Статут для Помісної Української Православної Церкви. Я щойно отримав чудову новину від Вселенської Патріархії, що Синод затвердив також робочу дату проведення Всеукраїнського об'єднавчого православного архієрейський собору, який відбудеться у Києві і утворить Єдину Помісну Українську Православну Церкву, а також обере Предстоятеля", – написав він.

Парубій зауважив, що це не лише релігійне питання, але й питання національної безпеки і зміцнення української державності. 

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.