Сина Каддафі засудили до смертної кари через військові злочини

28 Липня 2015, 12:35

28 липня лівійський суд засудив до смертної кари сина полковника Муаммара Каддафі Саїфа аль-Іслама через військові злочини, пов'язані з революцією 2011 року. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Згідно з повідомленням, сам Каддафі-молодший не був присутній у залі засідань і давав свідчення через відеоконференцію. Наразі сина поваленого лівійського диктатора утримують повстанці з міста Зінтан, які відмовилися звільнити підсудного.

Саїф аль-Іслам Каддафі одразу після затримання у 2011 році

Читайте також: У Лівії замість диктатури Каддафі може запанувати шаріат

Крім того, стало відомо, що суд розглядає справи десятків соратників Каддафі, обвинувачуваних у придушенні протестів 2011 року. До смертної кари засудили вісьмох із них – зокрема, екс-керівника розвідки Абдаллу аль-Сенусі та екс-прем'єра Багдаді аль-Махмуді, які, однак, мають право на оскарження вироку.

Інші обвинувачувані отримали терміни від п'яти років до довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, збройний конфлікт у Лівії між військами та повстанцями почався в лютому 2011 року. У жовтні 2011 року  лівійського лідера Муаммара Каддафі вбили в районі Сірта.  

Сина Каддафі – Сейфа аль-Іслама  представники збройних формувань ПНР Лівії схопили при спробі перетнути кордон з Нігером в листопаді 2011 року.