НОВИНИ

У Лівії схопили сина Каддафі, якого називали "наслідним принцом режиму"

Старший син Муамара Каддафі Саїф аль-Іслам затриманий на півдні Лівії в суботу. Про це заявив лівійський міністр юстиції.

За його словами, бійці Перехідної національної ради (ПНР) Лівії схопили син колишнього лідера країни разом з кількома охоронцями.

Командир ополчення з міста Зінтан, що підтримує ПНР, заявив на прес-конференції в Тріполі, що Саїф аль-Іслам був затриманий при спробі переправитися через кордон до сусіднього Нігера.

Повідомляється, що після затримання син Каддафі був доставлений в місто Зінтан. Стан його здоров'я - хороший.

Міжнародне співтовариство закликає лівійців дотримати законність щодо заарештованого сина Каддафі.

Саїф аль-Іслам підозрюється в злочинах проти людяності. У червні цього року Міжнародний кримінальний суд (МУС) видав ордер на його арешт.

В обгрунтуванні до оголошення його в міжнародний розшук генеральний прокурор МУС Луїс Морено-Окампо пояснив: "Саїф аль-Іслам звинувачується в тому, що, віддаючи накази спеціальним підрозділам військ Каддафі, він відігравав важливу роль в систематичних переслідування мирних громадян, які відбувалися з лютого цього року в різних лівійських містах".

Втім, Саїф заявляв, що не винен в інкримінованих йому злочинах проти людяності.

Після падіння Тріполі у серпні цього року 39-річний син колишнього диктатора знаходився в бігах, але з ним велися переговори через посередників.

Пошуки Саїфа аль-Іслама активізувалися, коли надійшла інформація про те, що він був помічений біля лівійської кордону з Нігером - країни, куди втекли деякі прихильники Каддафі.

Його батько, колишній лівійський лідер Муаммар Каддафі загинув 20 жовтня в районі Сірта на сході Лівії при спробі втекти. Разом з ним був убитий молодший син полковника, брат Саїфа аль-Іслама.

Лівійці звикли ставляться до Саїфа аль-Іслама як до наслідного принца режиму Каддафі. Під час повстання він налаштував проти себе багатьох громадян країни тим, що завжди стояв на боці свого батька.

Тому відразу після оголошення про арешт сина Каддафі народ на вулицях Тріполі почав радіти. Гудуть автомобілі, пішоходи розмахують прапорами і стріляють в повітря.

Саїф був одним із семи синів полковника Каддафі. Троє з них були вбиті, ще троє покинули Лівію.

Фото: Al Jazeera (Фото зроблене одразу після арешту. Його показав Free Libya TV)