Син Каддафі обрав собі адвоката і чекає суду в Лівії

8 Квітня 2012, 12:19

Днями сина Каддафі переведуть з місця ув'язнення у місті Зінтан до в'язниці у Тріполі, повідомило в неділю єгипетське інформагентство МЕНА.

Як заявив представник Лівії в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі Ахмед аль-Джихані, його країна в черговий раз підтвердила свою відмову передати Саїфу аль-Ісламу в МКС і має намір судити його у Тріполі.

«Найближчими днями Саїфа Каддафі повстанці Зінтана передадуть офіційній владі в Тріполі. Крім того, він вже дав згоду на призначення для нього адвоката», – сказав аль-Джихані.

Він спростував інформацію, що з'явилася в низці європейських ЗМІ інформацію про те, що до сина Каддафі у в'язниці застосовували фізичне насильство.

«З ним поводяться добре. Його відвідали лікарі та перевірили стан здоров'я. Крім того, йому зробили хірургічну операцію на пальцях руки», – повідомив аль-Джихані.

Перехідна національна рада (ПНР) Лівії неодноразово заявляла, що 39-річний Саїф аль-Іслам повинен постати перед лівійським судом, а не перед МКС, який видав ордер на його арешт за звинуваченням у злочинах проти людяності в ході збройного протистояння в країні.

Як повідомлялось, сина Каддафі захопили в полон представники збройних формувань ПНР Лівії при спробі перетнути кордон з Нігером в листопаді 2011 року. Через кілька годин його доставили в місто Зінтан на північному заході Лівії.

Його батько, колишній лівійський лідер Муаммар Каддафі загинув20 жовтня в районі Сірта на сході Лівії при спробі втекти. Разом з ним був убитий молодший син полковника, брат Саїфа аль-Іслама.