Син Каддафі готовий очолити повстання у Лівії

11 Лютого 2012, 09:16

За словами Сааді Каддафі, рух прихильників поваленого диктатора охопить всю країну – віддані його батькові люди є навіть в Національному перехідному раді. Сам Сааді в будь-який момент готовий повернутися до Лівії.

38-річний Сааді Каддафі, колишній нападник лівійської футбольної збірної, втік до Нігеру у серпні минулого року. У грудні мексиканська влада заявили про розкриття змови з підготовки переїзду Сааді в Мексику.

Як повідомлялось, у червні 2011 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт старшого сина Кадддафі Сейф-аль-Іслама за звинуваченням у злочинах проти людяності під час громадянської війни в Лівії. Однак після того, як його впіймали в листопаді нова лівійська влада не виключила, що сина Каддафі судитимуть на батьківщині. 6 грудня Міжнародний кримінальний суд попросив лівійську владу ухвалити остаточне рішення до 10 січня.

Зараз 39-річний Сейф-аль-Іслам перебуває під вартою в ізоляторі військового суду міста Зінтан, на південному заході від Тріполі.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі загинув 20 жовтня 2011 року, коли сили Національної перехідної ради атакували його рідне місто Сірт. 

За даними ЗМІ,  Каддафі був живий, коли його захопили прихильники НПР. Помер він, ймовірно, від вогнепальних поранень.

ООН закликала нову владу Лівії розслідувати причини загибелі Каддафі, запідозривши, що його було страчено.

Читайте також: Кінець полковника