Світовий банк попередив про загрозу нової фінансової кризи

6 Червня 2018, 16:18

Світовий банк попередив про можливість погіршення економічної ситуації в світі після 2019 року. Про це йдеться в піврічному огляді СБ "Глобальні економічні перспективи".

 

Як зазначається, світовий ВВП в 2018-2019 роках, судячи з цифр, буде зростати на 3%. Однак прогнози виглядали оптимістичними і перед початком попередньої рецесії в 2008-2009 роках.

 

Відповідно до звіту, ймовірність погіршення економічної ситуації вище, ніж можливість її поліпшення. Водночас у СБ підкреслили, що найближчим часом глобальних економічних потрясінь у світі не очікується, однак після 2019 року ситуація може стати тривожною.

 

Так, згідно з повідомленням, зараз у світі спостерігається економічний спад. Водночас наголошується, що в 2017-2018 роках світова економіка зростала приблизно на 3,1% ВВП в рік, то вже до 2020 року вона знизиться до 2,9% ВВП в рік.

 

Крім того, Світовий банк попередив країни світу від розв'язання торговельних воєн, оскільки вони мають величезний руйнівний вплив на економічне зростання.

 

"Протекціоністська загроза згущує хмари над економічним зростанням. Якщо ці загрози виллються в торгові війни, то наслідки можуть бути руйнівними", – заявив виконувач обов'язків головного економіста Світового банку Шантаянан Девараджан.

 

За прогнозами, ймовірність зниження світового економічного зростання в 2019 році складає 21%, підвищення – 16%.

 

До ризиків відносять також ескалацію торгових воєн між США і Китаєм, невизначеність політичної ситуації на Корейському півострові, напруженість на Близькому Сході, а також антиглобалістські настрої в світовому співтоваристві і зростаючий вплив популістських сил.

 

Як повідомлялося 10 квітня, Світовий банк прогнозує, що в 2018 році в Україні інфляція може досягти 10%.