НОВИНИ

У Світовому банку озвучили прогнози щодо інфляції в 2018 році

За словами Головач, для того, щоб зменшити інфляційні ризики та зберегти макроекономічну стабільність, дуже важливо запровадити реформи, пов’язані з бюджетною сферою.

Світовий банк прогнозує, що в 2018 році в Україні інфляція може досягти 10%. Про це повідомила у вівторок, 10 квітня, на прес-конференції економіст СБ в Україні Анастасія Головач.

 

"У 2017 році інфляція досягла майже 14%. Інфляційні ризики залишаються досить значними. Очікуємо, що інфляція у 2018 році може досягти 10%", – заявила вона.

 

За словами Головач, для того, щоб зменшити інфляційні ризики та зберегти макроекономічну стабільність, дуже важливо запровадити реформи, пов’язані з бюджетною сферою, зокрема в сфері освіти, охорони здоров’я тощо.  

 

"Тобто, потрібно розробляти відповідні заходи, які б дозволяли підвищувати заробітну плату, але при цьому оптимізувати кадровий склад", – наголосила представник Світового банку.

 

Водночас вона додала, що подальше підвищення зарплати в бюджетній сфері темпами, які вищі за інфляцію, може призвести до того, що видатки на оплату праці становитимуть понад 18% ВВП.

 

Нагадаємо, у вервесні 2017 року міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що очікує падіння рівня інфляції до 5% у 2020 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.