Як пише Wall Street Journal, до складу нового керівництва не увійшли двоє осіб, які були найбільшими прихильниками реформ, що наводить на думку, що нове покоління правителів прагне лише до вирішення власних корпоративних інтересів. «До нового керівництва не потрапили дві фігури з партійної еліти, найбільш тісно пов’язані з політичною реформою – глава організаційного відділу партії Лі Юаньчао та партійний шеф провінції Гуандон – Вонг Янг. Лі керував пілотними схемами розширення демократії всередині партії. А Вонг минулого року отримав визнання за врегулювання конфлікту з бунтівними селянами шляхом переговорів щодо захоплення їх земель чиновниками», пише видання.
Експерт з китайської еліти при Національному університеті Сінгапуру Бо Зює вважає, що той факт, що Вонг і Лі не потрапили до постійного комітету може бути «ознакою того, що спадкоємність є більш важливою, ніж зміни».
«Нові лідери можуть бути компетентними керівниками-господарниками, але вони мають репутацію консерваторів у відношенні до політичної реформи», – у свою чергу зазначає експерт Brookings Institution Ченг Лі.
Як пише AFP, спостерігачі вражають, що будь-яка зміна тону або дії щодо реформ будуть відкладені, допоки нові керівники працюватимуть над зміцненням своєї влади.
За словами директора Центру з американо-китайських відносин при Азійському товаристві в Нью-Йорку Орвілла Шелла, політичні уподобання Сі (Сі Цзіньпін – новий президент – Ред.) та інших ключових фігур все ще залишаються незрозумілими, а передача влади була «найбільш непрозорим процесом».
«Здається, що партія і досі має слабке уявлення про те, як написати наступну главу реформ, вона виявляє консенсус щодо крайньої обережності», – каже експерт.
За повідомленням AFP, сусіди Китаю Японія і Південна Корея також не сподіваються, що зміна китайського керівництва сприятиме вирішенню територіального конфлікту щодо островів в Східно-Китайському морі.
Нагадаємо, 14 листопада в на з'їзді компартії в Пекіні Китай представив нове керівництво країни, яке буде знаходитися при владі протягом наступного десятиліття. Число членів вищого органу Компартії, як і передбачали спостерігачі, скоротилася з дев'яти до семи.Лідером Китаю на найближчі 10 років офіційно став Сі Цзіньпін. Він прийшов на місце Ху Цзіньтао, під керівництвом якого Китай протягом останнього десятиріччя стрімко розвивався. Офіційно Ху Цзіньтао складе свої повноваження на щорічній сесії парламенту у березні 2013 року.