НОВИНИ

Китай не визнає націоналізацію Японією спірних островів

Пекін вважає незаконною націоналізацію Японією спірних островів Дяоюйдао і погрожує Токіо «серйозними наслідками». Про це йдеться в оприлюдненій у вівторок заяві МЗС КНР.

10 вересня японський уряд ухвалив офіційне рішення про придбання трьох з п'яти спірних з Китаєм островів Дяоюйдао (японська назва Сенкаку) у приватних власників.

Як повідомляють японські ЗМІ, угоду про придбання трьох островів архіпелагу - Уоцурідзіма, Кітакодзіма і Мінамікодзіма – підпишуть 11 версня, її сума становитиме 2,05 мільярди ієн ($26,28 мільйона).

"Китайський уряд незмінно вважає, що так зване "придбання" японським урядом островів Дяоюйдао є ціілковито незаконним і нечинним. Це жодною мірою не змінює історичного факту окупації Японією китайській території і не підриває суверенітет Китаю над островами Дяоюйдао", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства .

У Пекіні зазначають, що не будуть "спокійно спостерігати за тим, як порушується суверенітет країни".

"Китайська сторона настійно закликає Японію негайно припинити будь-які дії, що загрожують суверенітетові КНР. Інакше Японії доведеться мати справу з серйозними наслідками, що випливають з її дій", - йдеться у заяві МЗС КНР.

Як повідомлялось, на початку вересня уряд Японії вирішив викупити у приватного власника кілька невеликих незаселених островів у Східно-Китайському морі, які є предметом територіальної суперечки з Китаєм.

Острови Сенкаку (в Китаї їх називають Дяоюйдао) перейшли до Японії в кінці XIX століття - після перемоги у війні з Китаєм. Після Другої світової війни острови перебували під американською окупацією, а потім були повернуті Японії.

Китай вважає їх відірваній у нього територією і вимагає повернення островів.Нещодавно суперечка навколо островів Сенкаку став причиною бурхливих антияпонських виступів у Китаї.

Нагадаємо, 19 серпня щонайменше 10 японських націоналістів висадилися на один із незаселених островів архипелагу Сенкаку в Південно-Китайському морі.

За словами активістів, вони прагнули вшанувати пам'ять людей, які загинули біля островів під час Другої світової війни.

До цього на острови висадилася група китайських активістів в рамках акції, спрямованої на демонстрацію суверенітету КНР, що викликало обурення японських націоналістичних кіл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.