Протести з Фергюсона поширилися на інші міста США
У різних містах Сполучених Штатів громадяни вийшли на демонстрації з вимогою переглянути рішення суду про виправдання поліцейського Дарена Вілсона, який застрелив темношкірого 18-річного підлітка Майкла Брауна у місті Фергюсон (штат Міссурі).
На протести 25 листопада вийшли десятки тисяч громадян США від Лос-Анжелеса до Нью-Йорка.
За повідомленням журналістів, того дня загалом відбулися 130 протестів по всій країні.
Деякі демонстрації блокували основні транспортні магістралі.
Загалом протести у вівторок відбулися мирно, хоча до місць мітингів залучили додаткові сили правопорядку.
Водночас, у самому Фергюсоні, за день до того, 24 листопада відбувся новий сплеск насильства.
«Коли о 20:00 за місцевим часом, коли у Фергюсоні суд присяжних оголошував про те, що поліцейські, які застрелили Майкла Брауна не будуть переслідуватися у суді, правоохоронці з посиленими засобами захисту вже створили бар’єр навколо адміністративних споруд», – йдеться у репортажі The Economist про події в Фергюсоні.
Розлючені рішенням суддів мешканці передмістя Сент-Луіса почали кидати каміння та пляшки з запалювальною сумішшю. Поліція відповіла сльозогінним газом. Низку споруд у місті вщент спалили.
Під час протестів невідомі поцілили каменем у голову репортеру CNN Сарі Сіднер.
Голова поліції заявив, що «безпорядки у Фергюсоні мабуть набагато гірші, ніж будь-якої ночі після смерті Майкла Брауна».
Ситуація загострюється через нову трагедію 23 листопада, коли у Клівленді поліцейські застрелили 12-річного темношкірого Таміра Райса, який лякав перехожих муляжем пістолета.
Поліція опублікувала відеозапис вбивства Райса та аудіозаписи перемовин поліцейських, які свідчать, що правоохоронці, скоріш за все, не розуміли, що пістолет підробний, а Райса описали як «можливо 20-річного» і таким чином діяли за інструкцією.
У Гонконзі заарештували двох лідерів протестів
Адміністрація Гонконгу продовжує заходи з демонтажу наметів та барикад, встановлених активістами на вулицях міста.
У районі Монг Кок 26 листопада розпочалися сутички з активістами, під час яких поліція застосувала сльозогінний газ.
За інформацією китайських журналістів, під час сутичок затримали 116 активістів. Серед затриманих також двоє лідерів протестів у Китаї: студенти Джошуа Вонг та Лестер Шум.
Читайте також: Світ за тиждень: Хто і чому протестує в Гонконзі
У четвер 27 листопада Вонг, Шум та ще 29 активістів стали перед судом. Вонга і Шума наразі звільнили під заставу, а однією з її умов є заборона відвідування району Монг Кок, де досі відбуваються протести.
Перемовини стосовно ядерної програми Ірану продовжили до червня
Іран та країни «шістки» (п’ять постійних членів Ради безпеки ООН та Німеччина) не змогли досягти угоди про припинення Іраном розробок ядерної зброї в обмін на зняття санкцій з країни. Термін, на який тривали перемовини, сплив 24 листопада.
Однак країни вирішили продовжити переговори. Новий термін для досягнення попередньої угоди закінчиться 1 березня 2015 року, а детальний план врегулювання питання про ядерну програму Ісламської республіки хочуть розробити до 30 червня 2015 року.
Інші події у світі
У Бахрейні відбулися перші з часів протестів «Арабської весни» парламентські вибори. Голосування бойкотували представники бахрейнських шиїтів, які вимагали ширших прав у 2011 році.
Країни ОПЕК ухвалили рішення не знижувати квот на видобуток нафти щонайменше до червня 2015 року, що спричинило подальше падіння світових цін на нафту. За інформацією у ЗМІ, таким чином арабські експортери нафти хочуть витіснити з ринку дорожчу американську сланцеву нафту.
Читайте також: Нафтові війни 1973-2014: як ціну нафти використовували в міжнародній політиці