Світ про атаку в Ніцці: терор не переможе нас

Світ
15 Липня 2016, 15:38

Європейська редакція видання Politico окреслила найважливішу інформацію про страхітливу терористичну атаку, що сталась у Ніцці. 

«Це була третя велика атака у Франції з початку минулого року. За словами поліцейських, чоловік за кермом 19-тонної вантажівки близько 11 години вечора за місцевим часом на високій швидкості врізався у натовп людей, які приїхали подивитися феєрверк із Англійської набережної, знакового променаду Ніцци з видом на Середземне море», — йдеться у статті. 

Виданню також вдалось встановити особу злочинця: «Старший чиновник розвідки повідомив Politico, що нападник — Мохаммед Бухель, французький громадянин, який народився 31 січня 1985 року в місті Мсакен у Тунісі. Бухель проживав у Ніцці та раніше притягувався до відповідальності за злочини невеликої тяжкості», — зазначає автор. 

Президент Франції Франсуа Олланд уже повідомив про мобілізацію десяти тисяч військових. Автор статті задумався над тим, що може чекати Францію далі. «Виступ Олланда мав заспокоїти людей, але також постало питання про рамки антитероритичних заходів щодо зриву атаки противника. Атака у Ніцці підкреслила, що рішучі терористи можуть завдавати руйнівного удару навіть під час надзвичайного стану, який надає поліції широкі повноваження у затриманні та допиті підозрюваних у тероризмі. В країні, де солдати із кулеметами на вулицях стали звичним явищем, подальше посилення безпеки може зруйнувати будь-яку ілюзію звичайного життя в мирній західній демократії, а також стати втручанням у підприємницьку діяльність в третій за величиною економіці Європи. Політично, ймовірно, атака ще більше поляризує вже і так глибоко розділений електорат», — підсумовується у статті. 

«Терор може нас вражати, однак не переможе нас», — звучить заголовок однієї зі статей про терористичну атаку у Ніцці, що вийшли у німецькій газеті Süddeutsche Zeitung цього ранку. 

Читайте також: Париж. Територія невпевненості

Штефан Ульріх у своєму коментарі намагається розібратись у природі тероризму та мотивах убивць. «Терор — це щось більше, ніж просто насильство, насильство над невинними, криваве насильство стосовно якомога більшої кількості людей. До насильства додається ще і шок, що робить тероризм настільки ефективним. Страх вражає раптово і створює атмосферу невизначеності, колективну підозру, постійний надзвичайний стан. Але міцне суспільство, таке як французьке, може витримати це. Терористи розраховують на те, що в якийсь момент країна розсиплеться, порине в анархію, шукатиме захисту в авторитарній системі безпеки», — пише він. 

У статті підкреслюється, що наразі дуже важливо не поступатись своїми цінностями. «Потрібно зберігати верховенство права, продовжувати дотримуватись закону, а не вироджуватися в авторитарну державу. […] Готових  на смерть терористів навряд чи зупинить навіть найрозвинутіша держава. Атака в Ніцці це ще раз доводить. Одна французи і всі ті, хто їм співчуває, можуть використати страх ефективно, міцно тримаючись за своє нормальне громадянське життя і за модель обороноздатного, але відкритого і толерантного суспільства. Терор може вразити таке суспільство, але він не може його перемогти», — підсумовує Ульріх. 

У американському виданні The Washington Post наголошують, що терористична загроза тепер чигатиме над Францією роками. 

«Антитерористичні органи гарячково працювали, аби визначити, чи був цей напад скоєний поодиноким злочинцем, чи він мав мережу підтримки, яка могла би планувати подальше насильство. Поки не було ніяких заяв про взяття відповідальності. […] Атака повернула країну у траур та кризу — вона стала черговим елементом низки терактів, що неодноразово ставались у Франції протягом останніх вісімнадцяти місяців — усі вони були пов'язані з «Ісламською державою», — наголошує автор. 

У статті підкреслюється той факт, що Франція ось-ось видихнула із полегшенням після кількох напружених тижнів страху перед загрозою тероризму під час чемпіонату ЄВРО-2016. «За кілька годин до насильства, президент Франсуа Олланд оголосив про наміри зняти надзвичайний стан, після закінчення його строку в кінці місяця. Натомість його буде продовжено на три місяці», — зауважується у статті. 

Читайте також: Брюссельський заповіт терориста

Журналіст також повідомляє, що Обама та Керрі висловили слова підтримки французькому народові, а Дональд Трамп навіть переніс оголошення свого партнера по національній виборчій кампанії, ім'я якого планував оприлюднити сьогодні.

У британському виданні The Guardian зібрали свідчення очевидців нападу. 

У статті зазначається, що співробітники готелів на набережній зазнають труднощів під час дороги на роботи, їх також обшукують. А туристи якомога швидше відправлялися в аеропорт, але ті, хто був свідком нападу, були помічені загорнутими в ковдри, вони хитали головами у розпачі і плакали. 

«Були тіла всюди. Діти, матері. Чоловік з будинку майже втратив своїх дітей. Я досі не можу зрозуміти», — розповів двірник одного із будинків набережної британському кореспондентові. 

Пара, яка спостерігала за феєрверками з балкону будинку на набережній, розповіла виданню таке: «Були сім'ї з дітьми, які йшли вулицею, а по всюди були тіла. Бачили матір, яка затуляла очі своєї дитини, кажучи їй тримати їх щільно закритими». 

Маріам Вайолет, іранська журналістка, що відпочивала у Ніцці, розповіла The Guardian, що вона бачила, як вантажівка давила людей у пішохідній зоні через кілька хвилин після того, як скінчився феєрверк. «Все були у повному шоці, я бачила, як люди раптово починали тікали і кричати. Люди кричали: «Це теракт, це теракт!». Було ясно, що водій робить це свідомо. Я пройшла майже на милю, і всюди було багато трупів. [..] Серед жертв було багато мусульман, я бачила  пов'язки на їх головах, і деякі з них розмовляли арабською. Одна сім'я втратила матір і, вони арабською кричали, що вона мучениця», — сказала Вайолет британському виданню.