Свідки у справі вбивства столичного судді розвалюють версію слідства

7 Червня 2012, 09:44

Так, у вівторок, 5 червня, головний свідок – ліфтер, який застав злочинців, і вони навіть спробували його вбити, не визнав у підсудних Сергієві і Дмитрові Павличенках (син і батько) убивць судді.

Як розповів правозахисник Володимир Широченко, ліфтер не раз заявляв, що добре запам'ятав вбивцю.

"Ліфтер на досудовому слідстві визнав у Павличенках вбивць, а в суді категорично заявив, що це не вони, зазначивши, що що слідчий на нього психологічно тиснув", – зазначив Широченко.

Головний свідок кілька місяців не з'являвся до суду в якості свідка і потерпілого, тому судді довелося виносити постанову про його розшук і примусовий привід.

У суді ліфтер також спростував, що був присутній на одному з двох відтворень на місці злочину і ставив свій підпис під протоколом другого відтворення.

"Ліфтер сказав, що боявся йти на відтворення і прислав свого брата. У залі суду всі були шоковані. Адже ніхто не очікував з боку слідства такої фальсифікації", – розповів Широченко.

Цю інформацію підтвердила адвокат підсудних Тетяна Шевченко. "Так, ніхто з п'яти не впізнав. Підпис не його, слідство давило на ліфтера. Справу треба дослухати до кінця. Повинен бути виправдувальний вирок, адже інших аргументів недостатньо, щоб звинуватити Павличенків у вбивстві. Прямих доказів у них, на мій погляд, немає взагалі", – заявила авдокат.

У прокуратурі коментувати судові розгляди відмовилися, сказавши, що потрібно дочекатися рішення суду.

Наступне засідання призначили на 22 червня.

Нагадаємо, суддю Зубкова вбили в під'їзді свого будинку 21 березня 2011 року. По гарячих слідах було затримано Дмитра Павличенка і його 19-річного сина Сергія.

За однією з версій, вони нібито пішли на злочин через помсту: суддя виселив їхню сім'ю з квартирної прибудови в будинку на вул. Б. Хмельницького, 52-а.

Міліція завершила розслідування і передала справу до суду у грудні 2011 року.

Як повідомлялося у квітні, за даними джерел у правоохоронних органах, обвинувачені заперечували свою провину.