Святошинський суд не отримував офіційної інформації про обмін екс-беркутівців

14 Січня 2020, 11:59

Святошинський районний суд Києва не отримував офіційної інформації про обмін екс-бійців Беркуту, підозрюваних у розстрілах 20 лютого 2014-го на Інститутській. Про це перед судовим засіданням заявив головуючий у справі Сергій Дячук, передає кореспондент Тиждень.ua.





"Суду стало відомо із ЗМІ, що за результатами розгляду апеляційних скарг підозрюваним змінили запобіжні заходи (з арештів, домашніх арештів на особисте зобов'язання – ред.). Всі обвинувачені 29 грудня під контролем держави доставлені на лінію розмежування. І там на виконання міждержавних угод стали учасниками обміну" – заявив Дячук.





Він додав, що на момент початку судового засідання Святошинський районний суд не отримував від державної влади жодної офіційної інформації.





"Ця інформація відома суду лише зі ЗМІ" – наголосив Дячук.





Захисник екс-беркутівців Решко, коментуючи ситуацію, підтвердив озвучену інформацію. Він додав, що в них наразі нема контакту з клієнтами.





"Повідомлена інформація відповідає дійсності. 29 грудня наших підзахисних доставили на КПВВ Майорське. Тоді ми спілкувалися востаннє. Минуло понад два тижні. Наразі у нас із ними немає контакту. Також в нас немає досі повного тексту судового рішення апеляції", – сказав Решко.

 

Як повідомлялося, 28 грудня 2019 року суд відпустив усіх обвинувачених у розстрілах на Інститутській  "беркутівців".

 

Нагадаємо, родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.