Святошинський райсуд відвів нових прокурорів у справі про розстріли на Інститутській

Акценти
14 Січня 2020, 14:12

У вівторок, 14 січня, Святошинський районний суд Києва відвів прокурорів Мазепіну, Суботіна і Шевеленко на вимогу потерпілих у справі про розстріли на Інститутській. Про це повідомляє кореспондент Тижня Станіслав Козлюк із зали суду.

 

На початку судового засідання представниця потерпілих Євгенія Закревська зачитала відповідне клопотання.

 

"Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, не входячи до групи прокурорів Донського, Земськова, Сімонов а, Малашич, які представляли державне обвинувачення, вочевидь хотів перешкодити їхній роботі. Тому змінив їх на Мазепіну, Суботіна і Шевеленко. Вочевидь на тих прокурорів, які піддаються впливу", – заявила Закревська і додала, що під час розгляду апеляційних скарг екс-беркутівців, у яких вони просили змінити їм запобіжні заходи на особисте зобов'язання, нові прокурори не виконували функції державного обвинувачення.

 

"Під час розгляду апеляцій ці нові прокурори не скористалися можливістю ознайомитися з апеляційними скаргами, з матеріалами справи. Вони просто сиділи за порожнім столом. І вони и підтримували всі апеляційні скарги и і позиції обвинувачених" – додала Закревська і зазначила, що прокурори погодилися з ризиками втечі обвинцвачених, які озвучив Святошинський райсуд. І при цьому наполягали на звільненні екс-силовиків.

 

"Зазначене ставить під сумнів професійність цих прокурорів. І їх здатність представляти державне обвинувачення. Тому ми вимагаємо їх відводу", – завершила Закревська.

 

Самі прокурори заявили, що не вбачають підстав для свого відведення. Аналогічну позицію висловили і адвокати обмінних екс-беркутівців.

 

Головуючий суддя Сергій Дячук оголосив про невідкладний розгляд питання і пішов з судом присяжних до нарадчої кімнати.

 

Він вернувся до зали засідань за годину.

 

"Здійснюючи функції прокуратури прокурор керується лише законом. Одна з функцій прокуратури – підтримка державного обвинувачення. Щодо виконання вказівок третіх осіб – прокурори підпорядковуються своїм керівникам лише в частині адміністративних питань. Це не єпідставою для порушення незалежності прокурорів. Дії прокурорів, їх службова залежність, яку вони констатували в апеляційному суді, породжує у спостерігача сумніви в їх незалежності. Суд не вбачає можливості вирішити питання про відвід прокурора Куцого, який на суд не з'явився. Враховуючи викладене, створюючи умови для відновлення довіри до держобвинувачення, заяву Закревської задовольнити. Керівнику органу прокуратури призначити нову групу прокурорів. Надати два місяці на ознайомлення з матеріалами справи", – зачитав Дячук.

 

Його рішення присутні потерпілі зустріли оплесками.

 

Раніше стало відомо, що Святошинський районний суд Києва не отримував офіційної інформації про обмін екс-бійців Беркуту, підозрюваних у розстрілах 20 лютого 2014-го на Інститутській.

 

Як повідомлялося, 28 грудня 2019 року суд відпустив усіх обвинувачених у розстрілах на Інститутській  "беркутівців".

 

Нагадаємо, родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.

96