Гламурний смартфон до 70-річчя перемоги
Ювелірний бренд Caviar запропонував клієнтам, які «шанують» подвиг бійців Червоної армії, телефони «Pobeda 70». Телефон оздобили титановим корпусом з гравюрою, яка зображає встановлення радянського прапора над Рейхстагом, та золотими деталями – цифрою «70» та табличкою «Слава победителям». Вартість іграшки, зробленої на базі звичайних серійних телефонів Samsung та iPhone, близько $3 тис.
Короткий опис моделі виглядає просто: «Присвячено перемозі Росії над ворогами».
«Гордоє імя – ватнік»
Кафедра теорії та практики журналістики Алтайського державного університету (АДУ) проводить конкурс наукових, науково-публіцистичних та творчих робіт, присвячених героям Великої Перемоги «З одного металу ллють медаль за бій, медаль за працю».
Конкурс провели для абітурієнтів та студентів. Переможці отримають пільги під час вступу до АДУ.
Серед тем конкурсу, присвяченого перемозі Радянської армії у Другій світовій війні, вказані наступні: «Гордоє імя – ватнік» і «Ми – не «колоради». Ми нащадки дідів із Георгіївськими хрестами».
Після розголосу у ЗМІ, за підсумками конкурсу по темі «Гордоє імя – ватнік» переможців вирішили не встановлювати, а другу вказану номінацію скоротили до «Ми нащадки дідів із Георгіївськими хрестами».
Нагадаємо, що «Георгіївські хрести» бійці Червоної армії не могли отримувати, оскільки така нагорода існувала тільки за часів Російської Імперії.
Тверк у «георгіївських стрічках»
Танець оренбурзького шкільного дитячого театру «Кредо» під назвою «Бджоли та Вінні-Пух» викликав жваву дискусію у російському сегменті інтернет.
Окрім того, що провокативний танець з сексуальним підтекстом виконують школярки, аудиторію обурило те, що костюми «бджілок» нагадують кольорами «георгіївські» стрічки, які в Росії вважають символами перемоги у Другій світовій війні. Найбільше обурення в Росії викликав саме другий факт.
Незважаючи на запевнення директора школи танців, що концерт відбувався для батьків, які давали дозвіл неповнолітнім брати в ньому участь, порівняння з виступами неповнолітніх спортсменок у купальниках в художній гімнастиці та запевнення, що танець ніяк не був пов’язаний з Днем перемоги, – перевіряти діяльність школи взявся Слідчий комітет РФ.
На думку слідчих, у танці є ознаки ст.293 («Халатність») та ст.135 («Розпусні дії») КК РФ.
Сам тверк отримав у Росії популярність. Так назвали антицелюлітний крем, а в травні танець дівчат спробували повторити кадети військового училища з Новоросійська на танку.
Їхні дії також взявся перевірити СК РФ.
«Георгіївська» стрічка у космосі
Перед запуском російського вантажного космічного корабля «Прогрес», на його борт на честь Дня Перемоги нанесли зображення «георгіївської» стрічки та ордену «Вітчизняної війни». Окрім того, на корабель завантажили «копію прапора Перемоги». Вантаж планували доставити на Міжнародну космічну станцію напередодні 9 травня.
Однак після старту 28 квітня, корабель не не зміг вийти на розрахункову орбіту, а зранку 8 травня згорів у атмосфері над Тихим океаном.
Тюлені-кулеметники
Тюленів з російського озера Байкал вдягнули у берети спецпризначенців, а до лап дали іграшкові кулемети і гвинтівки.
Тюлені з аквапарку виконають номер «знешкодження міни», маршируватимуть з прапором та стрілятимуть з кулемета. Все це відбудеться під казацьку народну пісню «Любо братці, любо».
На думку авторів номера, таким чином тюлені привітають ветеранів з Днем Перемоги.
Окрім того
Танцювальна тема до 9 травня не вичерпується тверком. Ансамбль жінок одягнутих у форму червоноармійців виконав танець з елементами стилю «робот» під сучасні мелодії на мотиви фронтових пісень.
У Красноярську пройшов кулінарний конкурс, який також присвятили 9 травня.
Серед пекарських виробів є торт з повідомленням про смерть солдата та фігуркою мертвої людини.
Переможцем конкурсу стала кондитер Надєжда Сабурова, яка виготовила триярусний торт, оформлений із застосуванням реальних фотографій часів війни, які разом з «поминальним» стаканом прикріплені поруч.