НОВИНИ

У Росії майбутні журналісти напишуть твори на теми "Горде ім'я – ватнік" і "Ми – не "колоради"

Автори конкурсу переконані, що теми стосуються "70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні".

Кафедра теорії та практики журналістики Алтайського державного університету (АДУ) проводить конкурс наукових, науково-публіцистичних та творчих робіт, присвячених героям Великої Перемоги «З одного металу ллють медаль за бій, медаль за працю». Про це повідомили у прес-службі Головного управління освіти і молодіжної політики Алтайського краю РФ, яке виступає партнером конкурсу.

Згідно з умовами, у конкурсі можуть взяти участь студенти та учні. Випускники, які стануть переможцями, навіть отримають пільги при вступі до АДУ.

«Метою проведення конкурсу є актуалізація ролі і значення подвигу багатонаціонального народу країни, активізація почуттів патріотизму та гордості, формування глибокого, цілісного розуміння духовних основ героїзму трудівників тилу, які зробили неоціненний внесок у визволення країни і народів Європи від фашистських загарбників», – зазначили у повідомленні.

Разом з тим, серед тем конкурсу, присвяченого перемозі Радянської армії у Другій світовій війні, вказані наступні: «Горде ім'я – ватнік» і «Ми – не «колоради». Ми нащадки дідів із Георгіївськими хрестами».

Для довідки: Георгіївський хрест (Орден святого Георгія) видавали за військові заслуги у Російській Імперії з 1807 по 1917 роки. За часів Радянського Союзу, орден ніколи не видавали, тим паче його не отримували учасники Другої світової війни (аналогічною Георгіївському хресту відзнакою у Радянській армії став Орден Слави). Також так звані георгіївські стрічки за часів Другої світової війни часто асоціюють з Російською визвольною армію (РВА), яка боролася проти Червоної на боці гітлерівців. Багато членів РВА були дійсними кавалерами Ордену святого Георгія, який отримали ще до революції 1917 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.