Суддя Вовк обмежив Іващенку термін підготовки апеляції на вирок

4 Липня 2012, 15:32

«Суддя Вовк виніс вказану вище ухвалу одноосібно, навіть не поінформувавши своїх колег. Хоча, згідно з процесуальним законом, усі судові рішення у справі, що розглядається колегією суддів, приймаються виключно колегіально», – сказав адвокат.

За його словами, один із суддів одноосібно приймати судові рішення у справі не має права, не поінформувавши своїх колег.

«Бо вони, не виключено, могли й не погодитися з незаконною пропозицією судді Вовка обмежити Іващенка в термінах для ознайомлення зі справою», – сказав Нечипоренко.

За його словами, після виголошення вироку Іващенко звернувся до суду з клопотанням про ознайомлення з протоколами судових засідань і з окремими томами справи.

Як пояснив Нечипоренко, це було зумовлено тим, що в судовому засіданні було встановлено, що деякі документи, з якими його підзахисний знайомився на слідстві, знаходяться абсолютно в інших томах, а деякі документи взагалі із справи зникли.

«Захистом…виявлені процесуальні документи, датовані слідчим 29 жовтня 2010 року, а додатки до цих документів датовані 1 листопада 2010 року (тобто після оголошення про закінчення слідства)», – повідомив адвокат.

«На жаль, суд, незважаючи на явну фальсифікацію матеріалів справи і відповідні клопотання захисту, ніяк не відреагував на допущене слідством правове беззаконня, у зв'язку з чим Іващенко, готуючись до апеляційного суду, вирішив ще раз перевірити матеріали справи», – сказав Нечипоренко.

Він також повідомив, що його підзахисний подав апеляцію на незаконне рішення судді.

Як повідомлялось, 12 квітня Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем під час підписання в листопаді 2009 року плану санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу Феодосійського судномеханічного заводу (Крим).

Захист Іващенката він сам оскаржили вирок в Апеляційному суді Києва.

Нагадаємо, Іващенка обвинуватили у тому, що в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства «Феодосійський судномеханічний завод» (Крим).