За її словами, Луценко скаржився, що став об'єктом політично мотивованого рішення влади.
«ЄСПЛ у своєму рішенні сказав: так, безумовно, ми бачимо весь політичний контекст, існуючий навколо цієї справи, але в даному випадку у суду немає необхідності вникати і досліджувати політичну складову», – зазначила Юдківська.
«Як встановив суд, затримання пана Луценка було пов'язано з тим, що він давав інтерв'ю і відмовлявся визнавати свою провину. У ході слухань уряд уточнив, що основною причиною взяття під варту було залякування свідків через заяви в пресі. Суд не побачив, яким чином зазначені інтерв'ю заявника можуть трактуватися як залякування свідків, до того ж ніяких реальних фактів залякування Київ не надав», – розповіла суддя.
«Що стосується взяття під варту за відмову визнати свою провину, то це взагалі кричуще порушення фундаментального права – презумпції невинуватості. Крім того, Юрія Луценка взяли під варту в рамках його першого кримінальної справи вже після того, як розслідування по ньому було закінчено, і це ЄСПЛ теж визнав порушенням. Тобто порушення ст. 18 було очевидним», – підкреслила вона.
Юдківська пояснює, що Ст. 18 Європейської конвенції з прав людини говорить, що будь-які обмеження в правах повинні застосовуватися тільки з тією метою, для якої вони призначені. Наприклад, людину можна позбавити волі до рішення суду, тільки якщо є небезпека, що він ухилиться від правосуддя або продовжуватиме злочинну діяльність.
«Але в той же час в даній конкретній справі (Луценка – Ред.) і в конкретному рішенні суд ні слова не сказав про політичні мотиви. Тому говорити про те, що ЄСПЛ встановив політичний мотив взяття Юрія Луценка під варту, недоречно», – заявила вона.
«У справі Луценка суд просто не побачив необхідності вивчати можливі політичні мотиви дій влади, оскільки і без цього зрозуміло, що порушено ст. 18», – додала суддя.
Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення про незаконність арешту Луценка – він був проведений з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини (право на свободу та особисту недоторканність).
Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації морального збитку.
30 січня дружина Луценка повідомила, що отримала компенсацію від України.