Судді нагадали учасникам акції “Волю Павличенкам” про юридичну відповідальність

3 Грудня 2012, 21:26

«Згідно Конституції та Законів України суди вирішують передані їм справи безсторонньо, на основі поданих сторонами обвинувачення та захисту доказів і відповідно до закону. Перегляд судових рішень можливий лише у передбачений процесуальним законом спосіб», – йдеться у заяві.

«Проведення масових акцій з метою схилити суд до ухвалення бажаного судового рішення є нічим іншим як спробою тиску на суд і втручанням у діяльність по здійсненню правосуддя, що неприпустимо у демократичному суспільстві», – наголошується у зверненні.

«Відповідно до ст. 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється і тягне за собою юридичну відповідальність», – уточнили судді.

«Нехай ваші патріотичні почуття членів громадянського суспільства візьмуть верх над бажанням публічно висловити слова солідарності і підтримки засудженим членам громадського об’єднання», – резюмується у зверненні.

Нагадаємо, 25 листопада більше 3 тис. людей, в основному футбольних уболівальників клубу "Динамо", провели мітинг під Лук'янівським СІЗО на підтримку Дмитра та Сергія Павличенко, які на думку мітингувальників, несправедливо засуджені за вбивство судді Шевченківського районного суду Сергія Зубкова.

Як повідомлялось, 2 жовтня Шевченківський районний суд за вбивство судді Сергія Зубкова засудив Дмитра Павличенка до пожиттевого ув’язнення, а його сина Сергія – до 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо, суддю Зубкова вбили в під'їзді свого будинку 21 березня 2011 року. По гарячих слідах було затримано Дмитра Павличенка і його 19-річного сина Сергія. З 26 березня того самого року вони перебувають за гратами у Київському СІЗО. Свою вину вони не визнавали.

За твердженнями захисників родини Павличенків, жодних доказів та свідків причетності Павличенків до злочину немає. Вони переконані, що справа проти Павличенків сфабрикована.

За однією з версій, вони нібито пішли на злочин через помсту: суддя виселив їхню сім'ю з квартирної прибудови в будинку на вул. Б. Хмельницького, 52-а.

Міліція завершила розслідування і передала справу до суду у грудні 2011 року.

Позначки: