Суд звільнив Манафорта з-під домашнього арешту

16 Грудня 2017, 10:26

Суд у США звільнив з-під домашнього арешту колишнього голову виборчої кампанії американського президента Дональда Трампа Пола Манафорта. Про це 15 грудня пише Reuters.

Так, суддя частково задовольнив прохання Манафорта про звільнення з-під домашнього арешту на період судового розслідування його справи.

"В своєму розпорядженні суддя Емі Берман Джексон заявила, що для звільнення з-під домашнього арешту, Манафорт повинен підписати документи, які дозволять конфіскувати чотири об'єкта приватної власності, у тому числі, два в Нью-Йорку, один в місті Олександрія (біля Вашингтон) і його будинок у Флориді", – йдеться в повідомленні.

Також Манафорт буде мати обмеження для пересування, включаючи введення комендантської години і обов'язкове носіння електронного браслета.

Водночас, згідно з рішенням суду, він може залишати свій будинок в Олександрії для перебування в іншій резиденції в Палм-Біч (штат Флорида), якщо всі умови будуть виконані.

Нагадаємо, у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

У жовтні правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків. На початку листопада суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту Манафорта. 

Як стало відомо 1 грудня, Манафорт уклав угоду зі слідством про звільнення з-під домашнього арешту під заставу $11,7 млн.