Суд засекретив вартість придбання Януковичем «Межигір’я»

10 Січня 2012, 22:17

Відповідне рішення ухвалив суддя Київського окружного адміністративного суду Віталій Щавінський.

«Суд вважає, що Вишгородською районною адміністрацією правомірно відмовлено позивачу у наданні інформації. Суд постановив: у задоволенні позову відмовити», – ідеться в рішенні суду.

Суд прирівняв до «конфіденційної» інформацію про ціну земельної ділянки, яку Янукович придбав у держави на території «Межигір'я».

«Судом встановлено, що позивач («Українська правда») не отримувала згоду у Януковича В.Ф. на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про нього», – ідеться в рішенні суду.

«Судом не може ставитися під сумнів юридичне право позивача на доступ до публічної інформації. В той же час це право позивача не може реалізовуватися шляхом порушення конституційного права третьої особи на недопустимість збирання та поширення конфіденційної інформації щодо нього», – також сказано в рішенні суду.

«Можливість отримання інформації про особу, в тому числі і публічну, без її згоди обумовлюється не свавіллям інших осіб чи органів державної влади, а може бути реалізована у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини», – зазначається в рішенні суду.

Як повідомлялось, 10 листопада Київський окружний адміністративний суд, який розглядає позов «Української правди» до Вишгородської райадміністрації через її відмову надати договір купівлі-продажу Віктором Януковичем 2010 року земельної ділянки в «Межигір'ї», залучив Януковича як третю сторону у справі надання інформації щодо вартості земельної ділянки.

У листопаді 2011 року Господарський суд Запорізької області ухвалив рішення ліквідувати компанію-банкрут Медінвесттрейд, з якої у 2007 році почалася приватизація урочища «Межигір'я».
 
Неплатоспроможним Медінвесттрейд став через короткий час після укладення угоди з продажу нерухомості в урочищі «Межигір'я».

Нагадаємо, влітку 2007 року Кабмін тодішнього прем'єр-міністра Віктора Януковича передав комплекс відпочинку «Пуща-Водиця», де розташована держрезиденція «Межигір'я», до статутного фонду держкомпанії «Надра України». У свою чергу національна компанія у вересні того ж року уклала договір міни з фірмою Медінвесттрейд.

Обмін полягав у тому, що держава передає приватній фірмі все нерухоме майно на території «Межигір'я», а натомість отримує дві нежилі будівлі в Києві за адресою Паркова дорога, 3 і Паркова дорога, 5-7.

Через два місяці – в листопаді 2007 року – компанія Медінвесттрейд продала резиденцію «Межигір'я» інший маловідомій фірмі під назвою Танталіт, яка володіє комплексом по сьогоднішній день. За даними ЗМІ, вартість операції склала 89 млн. грн.

Нині урочище «Межигір'я» поділено між трьома користувачами: президентом Віктором Януковичем, який володіє ділянкою в 1,76 га, а також компанією «Танталіт» (орендує наділ площею 127 га) та благодійним фондом «Відродження України» (орендує 7,6 га).

Читайте також: Хто ви, mr. Yanukovych?

Позначки: