Суд залишив Штепу під вартою до 6 березня

16 Грудня 2014, 22:54

Червонозаводський райсуд Харкова продовжив до 6 березня арешт екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, яку звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України і створенні терористичної групи. Відповідне рішення було прийняте на підготовчому засіданні суду.

Більшість клопотань захисту, включаючи заміну для Штепи утримання у СІЗО на домашній арешт і перенесення суду у Слов'янськ, не задоволена. Проте за клопотанням захисту звинувачувальний акт відправлений на доопрацювання у прокуратуру.

За словами адвоката В'ячеслава Дейниченка, акт складений з порушеннями закону:

"У ньому немає основного факту, що Штепа була у полоні", – наголошує Дейниченко.

"Перелік пунктів, які мають бути у звинувачувальному акті, передбачені статтею 291 КПК України. Той факт, про який говорять захисники, не входить у цей перелік, але це не заважає розглядати факти під час суду", – пояснила прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

За її словами, стаття, за якою звинувачується Штепа, не передбачає домашнього арешту або запоруки: тільки утримання під вартою.

Час чергового засідання суду буде оголошено пізніше.

Нагадаємо, раніше захист Штепи вимагав, щоб її справа розглядалася у  Слов'янську. Крім того, суд продовжив утримання Штепи під вартою ще на два місяці – до 9 січня 2015 року.

Як відомо, 27 квітня Штепа закликала президента Росії Владіміра Путіна "захистити Слов'янськ". 11 липня МВС повідомило про затримання екс-міського голови та конвоювання її до Харкова.

Також повідомлялося, що 9 вересня суд ухвалив продовжити арешт Штепи ще на два місяці, а захист колишнього мера оскаржив це рішення.

8 жовтня їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу.

Екс-очільниця міста обвинувачується у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

Максимальна санкція зазначених статей – довічне ув’язнення.