"Суд вважає за доцільне проведення засідання в режимі відеоконференції", – йдеться в постанові, зачитаній суддею-слідчим Віктором Кицюком.
Наступне засідання Печерського суду з розгляду даної скарги відбудеться 11 лютого в 14:00.
Суддя зазначив, що ч.2 ст. 336 Кримінального процесуального кодексу містять посилання лише на одного суб'єкта кримінального провадження, зі згодою якого законодавець пов'язує можливість розгляду справи дистанційно – це звинувачення. "Луценко є позивачем у даному кримінальному провадженні, а значить, його згода на здійснення дистанційного судового провадження не є обов'язковою", – йдеться в постанові суду.
Крім того, суд не взяв до уваги твердження адвоката Луценка – Ігоря Фоміна про те, що в режимі відеоконференції він не зможе повноцінно виконувати свої функції.
У постанові вказується на те, що захисник не позбавлений права зустрічатися з Луценком у Менської виправної колонії, а також задавати йому необхідні питання в ході судового засідання.
Захисник екс-глави МВС Фомін був не згоден з пропозицією про проведення засідання в режимі відеоконференції.
Він також заявив про те, що протягом 10 днів не міг спілкуватися зі своїм підзахисним через представників Державної пенітенціарної служби, які йому в цьому перешкоджали. Фомін повідомив, що відповідну заяву про скоєння злочину було подано до Чернігівської обласної прокуратури.
Адвокат також звернув увагу, що у зв'язку з цим він не міг повідомити Луценка про час і місце проведення судового засідання.
Нагадаємо, 31 січня Юрій Луценко не був присутнім на судовому засіданні з розгляду скарги на постанову про закриття кримінальної справи за його заявою про скоєння стосовно нього злочину посадовими особами ГПУ та суддями. В адміністрація Менської колонії заявили, що не доправили підсудного, бо не отримувала відповідного виклику .
Наприкінці грудня Юрій Луценко звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з проханням притягнути до відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та слідчого у справі екс-міністра Сергія Войченка за прийняття ними постанови про затримання і арешт.
9 січня Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження за заявою Луценка про скоєння злочину працівниками прокуратури.
22 січня екс-міністр направив скаргу на постанову Генпрокуратури про закриття кримінальної справи за його заявою.