Суд випустив за “законом Савченко” учасника нападу на активіста Майдану в Харкові

22 Жовтня 2018, 16:13

Дзержинський райсуд Харкова засудив до понад п'яти років чоловіка, якого звинувачують в нападі на активістів Євромайдану в квітні 2014 року в Харкові, однак звільнив засудженого з-під варти через так званий "закон Савченко", за яким обвинувачений уже нібито відбув призначене йому покарання. Про це свідчить вирок суду, оприлюднений в Єдиному реєстрі судових рішень.

 

Так, згідно з матеріалами справи, 13 квітня 2014 року чоловік, озброєний дерев’яною палицею, брав активну участь у масових заворушеннях, зокрема в підземному тунелі станції метро "Університет" бив протестувальників Майдану.

 

"Наніс не менше двох ударів ногою по тулубу потерпілого, який на той час, після отримання тілесних ушкоджень від інших учасників масових заворушень, намагався піднятися зі сходів", – йдеться в матеріалах суду.

 

Зазначається, що потім чоловік продовжив бити активіста палицею.

 

Водночас, згідно з матеріалами справи, обвинувачений визнав свою провину.

 

"Визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.294 КК України "масові заворушення"  та призначити  покарання  у вигляді 5 років 5 місяців та 4 днів позбавлення волі", – наголошується в документі.

 

Відповідно до ухвали суду, строк відбування покарання чоловіка зараховано з дня обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, тобто з 1 лютого 2016 року. Згідно з урахуванням так званого "закону Савченко" (один день попереднього ув'язнення зараховується як два дні відбування терміну покарання), який був чинним на той момент, вважається, що обвинувачений відбув призначене цим вироком покарання.

 

"Запобіжний захід у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_2 скасувати, звільнивши засуджену особу з під варти із залу суду негайно", – йдеться у вироку.

 

Своєю чергою, адвокат потерпілого просив стягнути з обвинуваченого матеріальну шкоду, спричинену злочином в сумі трьох тисяч гривень (гроші, витрачені на придбання ліків) та 20 тисяч грн. компенсації за моральну шкоду. Натомість суд зобов’язав обвинуваченого виплатити лише одну тисячу гривень моральної шкоди.

 

Нагадаємо, 13 квітня 2014 року після закінчення віче частина майданівців вирушила на площу Свободи. Проросійські активісти йшли по Мироносицькій. Коли активісти Майдану розходились, кілька сотень молодих людей з різних сторін напали на учасників акції. За словами очевидців, кордон міліції з одного боку не дозволив чоловікам з георгіївськими стрічками наблизитися до мітингувальників, але їм вдалося напасти з боку парку Шевченка. Очевидці також стверджують, що людей, які спробували сховатися в метро, наздогнали і побили. Постраждали щонайменше три людини. Разом з тим, жінки з георгіївськими стрічками намагалися добивати побитих з криками "це нелюди".