Ленінський районний суд Харкова в середу змінив запобіжний захід екс-меру Слов'янська Нелі Штепі, обвинуваченій у сепаратизмі, з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу прокуратури Харківської області.
"Позицію суду прокуратура коментувати не може, до того ж озвучена тільки резолютивна частина рішення", – повідомили в прес-службі.
Разом з тим в прес-службі відзначили, що прокуратура наполягала на продовженні арешту, оскільки Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає інших видів запобіжного заходу для підозрюваних у ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність держави) Кримінального кодексу України. Крім того, на думку процесуальних керівників в цьому кримінальному провадженні, ризики, передбачені КПК, актуалізуються в зв'язку зі зміною запобіжного заходу.
Одна зі свідків у справі Штепи Ірма Крат виклала на своїй сторінці в соцмережі Facebook відео, як вони разом зі Штепою в супроводі її адвокатів залишають будівлю суду. На відео Штепа кричить "Слава Україні!" і додає: "На честь звільнення співаємо гімн України!".
Як повідомив адвокат Штепи Дмитро Марченко, його підзахисна вже їде до Слов'янська, де, за рішенням суду, повинна перебувати постійно за місцем проживання. "Неля Ігорівна вже їде додому, в Слов'янськ", – сказав Марченко. Разом з тим, він відмовився відповідати на уточнюючі питання, в тому числі, яким транспортом скористалася його підзахисна і чи супроводжує її поліція. Марченко також повідомив, що наступне засідання суду призначене на четвер, 21 вересня.
"Засідання призначені дуже щільно, практично щодня, але це не пов'язане з сьогоднішнім рішенням про запобіжний захід. Графік був узгоджений набагато раніше. Все одно їздити зі Слов'янська краще, ніж під конвоєм з харківського СІЗО", – сказав Марченко.
Як повідомлялося, Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують ч.3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України. На суді вона пояснювала, що закликала президента РФ Владіміра Путіна увійти в Слов'янськ під погрозами терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені "під дулом автомата". Їй загрожує довічний термін.