Суд виправдав екс-ректора Мельника, якого звинувачували в хабарництві

11 Грудня 2017, 16:57

Бородянського райсуду Київської області визнав невинним колишнього ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника, якого звинувачували в хабарництві. Про це свідчить рішення суду від 5 грудня, пишуть "Наші гроші".

У обвинуваченні Мельнику не зазначили таку ознаку злочину, як зловживання службою особою своїм службовим становищем. Також суд повідомив, що не отримав будь-яких доказів того, що екс-ректор особисто чи за участі інших осіб визначав ціну або в інший спосіб впливав на визначення ціни, за якої були продані об’єкти нерухомості.

"Суд з’ясував, що ініціатива відчуження зазначених об’єктів нерухомості належала Мельнику як ректору. Однак, відчуження було погоджено не ним самим, а на організованій конференції трудового колективу, одноголосно", – йдеться в повідомленні.

Крім того, цивільний позов університету про відшкодування 33,44 млн грн. майнової шкоди суд відповідно теж не задовольнив.

Мельника виправдали "у зв’язку з недоведеністю складу злочину в його діянні". Суд визнав необґрунтованими доводи сторони обвинувачення, що відчуження протягом 2007-2008 років чотирьох держоб’єктів з балансу університету, відбулося з порушенням.

Йдеться про приміщення магазину та кафетерію площею 469 кв м по вул.Північній, 79-б в м. Ірпінь, реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Сосновий бір" площею 7870 кв м по вул. Кірова, 3 в смт. Ворзель, комплекс будівель площею 1109 кв м по вул.Годованця, 1 в м. Кам’янець-Подільський, нежилі будинки і будівлі площею 2683 кв м по вул.Елеваторній, 8-б в м. Сімферополь.

"Ці об’єкти у 2007-2008 рр через Товарну біржу "Центральна" купило ТОВ "Міжрегіональна фінансово-юридична академія", засновниками якої були дружина Мельника Тетяна (у 2003-2007), син Максим Мельник (у 2007-2011) і тесть Володимир Щербань (з 2011 і дотепер). Обов’язки керівника фірми виконує племінник екс-ректора Роман Мельник", – йдеться в повідомленні.

Після купівлі, майже всі ці приміщення фірма потім почала здавати університету в оренду.Як вказувало слідство і визнав суд, університет не мав права продавати вказані об’єкти.

Згідно з повідомленням, при незаконному відчуженні майна відбулася розтрата 33,44 млн грн – це вартість усіх цих об’єктів. Водночас, ТОВ "Міжрегіональна фінансово-юридична академія" офіційно за договорами сплатило втричі менше за вказану нерухомість – 10,87 млн грн.

Сам Мельник заявив, що про те, що ці об’єкти купила фірма його дружини, на даний час колишньої, "дізнався вже після проведення торгів і не мав відношення до цієї процедури".

Нагадаємо, скандального екс-ректора вперше затримали в липні 2013 року за отримання хабарів з метою сприяння вступу до очолюваного ним ВНЗ. Після обрання йому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, Мельник позбувся електронного браслета і втік з країни. У квітні 2014 року його затримали після прибуття до аеропорту Лондона. 8 липня 2015 року Ірпінський міський суд виправдав Мельника.

4 листопада 2015 року Апеляційний суд Києва  скасував виправдувальний вирок колишньому ректору.