Суд відпустив з-під варти усіх беркутівців, обвинувачених у розстрілах

28 Грудня 2019, 22:10

Суд відпустив усіх обвинувачених у розстрілах на Інститутській  "беркутівців". Про це повідомляє спеціальний кореспондент Тижня Андрій Голуб.

 

Офіційно запобіжні заходи всім змінено на особисте зобов'язання, але фактично ідеться про видачу Росії обвинувачених.

 

Колегія суддів Київського апеляційного суду на чолі з Маргаритою Васильченко звільнила під особисте зобов'язання обвинувачених у розстрілах 48 людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014-го.
Йдеться про Сергія Зінченко, Павла Аброськін, Олександра Маринченко, Олега Янішевського. Троє з них на момент оголошення рішення перебували в СІЗО, а ще двоє у залі засідань суду.

 

Під час оголошення вироку було майже нічого не чути, бо люди у залі суду почали кричати ''Вбивці!'', ''Судді пам'ятайте, влада не вічна!'', "Ганьба" і співають гімн. Маринченко і Тамтура залишили приміщення Частина активістів пішли на вулицю.

 
 

На фото: троє прокурорів, призначені Русланом Рябошабкою

На фото адвокат Решко та обвинувачений Тамтура

 

Нагадаємо, родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.