Суд відпустив Мельниченка під заставу в 76,5 тис. гривень

26 Жовтня 2012, 13:52

За рішенням суду, Мельниченко повинен перебувати у селі Васильківського району Київської області, де прописаний. У селі його охоронятимуть працівники СБУ. Покидати місце мешкання Мельниченко має право лише з дозволу слідства.

Гроші Микола Мельниченко має протягом п'яти днів сплатити у банк.

Під час суду Мельниченко заявив, що готовий давати свідчення у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році.

Він також розповів журналістам про те, що після затримання в аеропорту «Бориспіль» його допитували й у СБУ, і в Генпрокуратурі. При цьому він не повідомив ніяких подробиць, пояснивши, що дав підписку про нерозголошення.

Як повідомлялось, також під час судового засідання Мельниченко заявив, що повернувся в Україну через загрозу його життю у США.

Генпрокуратура висунула йому обвинувачення у кримінальній справі про розголошення державної таємниці.

Кримінальну справу проти Мельниченка порушено за частиною 2 статті 328 Кримінального кодексу – розголошення держтаємниці, частини 1 статті 358 – підробка документів, частини 3 статті 365 – перевищення влади або службових повноважень.

Мельниченко на посаді співробітника охорони президента Леоніда Кучми на диктофон таємно вів запис розмов перших осіб країни у кабінеті Кучми.

Нагадаємо, 24 жовтня співробітники Служби безпеки України й Державної прикордонної служби затримали Мельниченка в міжнародному аеропорту «Бориспіль».