Суд відмовився призначити запобіжний захід одному із «суддів Майдану»

6 Серпня 2018, 20:20

Суддя Печерського районного суду Києва Ірина Кирилюк відмовилася застосувати запобіжний захід до колишнього судді Дніпровського райсуду Олександра Дзюби, якого прокуратура підозрює у винесенні завідомо неправосудного рішення та перешкоджанні проведенню масових демонстрацій під час подій лютого 2014-го року. Відповідне рішення Кирилюк ухвалила сьогодні, 6 серпня.

Мотивація рішення наразі невідома, адже Кирилюк зачитала тільки резолютивну частину (присуд, а не мотивацію – Ред.). Оголошення повного тексту ухвали призначено на 10 серпня. Прокуратура вимагала особистого зобов’язання до Дзюби, оскільки той залишив межі України на період з 24-го по 29-те липня цього року. Сам Дзюба пояснив, що їздив до друзів у Литву і не мав наміру переховуватися.

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному суді, однак прокурор Микола Майорко в коментарі Тижню зазначив, що все ж звернеться до суду у порядку перевірки законності рішення Кирилюк.

Нагадаємо, розгляд цього питання розпочався ще 2 серпня і він двічі переривався. Вдруге перерву оголосили через сумнів судді Кирилюк у тому, що Дзюбу дійсно звільнили з суду, хоча рішення ВРП з цього приводу оприлюднили ще 16 січня 2018-го. Згідно з текстом рішення ВРП, в ухвалах Дзюби щодо утримання в СІЗО двох активістів Євромайдану від 19 лютого 2014-го «не наведені належні і достатні мотиви та підстави їх постановлення, що викликає сумнів у об’єктивності та справедливості судді». Окрім того, Дзюба не звернув уваги на очевидні порушення з боку правоохоронців – допити у нічний час, не вказано точний час затримання, відсутність документів, які підтверджують право адвоката на захист активістів. Ці порушення і стали підставою його звільнення.