"Суд не вбачає підстав для відводу", – сказав суддя, зазначивши, що у суду немає підстав сумніватися в неупередженості прокурора Олександра Шкітова.
На таке рішення суду Луценко емоційно відреагував: "Це означає, що плювати на суд можна неупереджено".
На початку засідання екс-міністр заявив клопотання про встановлення причини відсутності слідчого Генпрокуратури, який ухвалював рішення про закриття кримінального провадження, нагадавши, що на минулому засіданні суд ухвалив рішення про його обов'язкову явку.
Прокурор у відповідь на це висловився за те, що скаргу можна розглядати без присутності слідчого, після чого Луценко заявив йому відвід, оскільки той, на переконання екс-міністра, не знає законів.
Суддя в той же час уточнив, що рішення про те, що присутність слідчого обов'язкова суд не ухвалював.
Як відомо, Юрія Луценка затримали 25 грудня 2010 року, а через кілька днів за рішенням суду його заарештували. У лютому 2012 році Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 4 років за перевищення службових повноважень.
У липні 2012 року Європейський суд з прав людини встановив, що арешт екс-глави МВС порушує права людини.
У грудні 2012 року Ю.Луценко звернувся до генпрокурора Віктора Пшонки з проханням притягнути до відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та слідчого у його справі Сергія Войченка за ухвалення ними постанови про затримання і арешт.
У лютому Вищий спецсуд спрямував скаргу Луценка щодо незаконних дій заступника генпрокурора Рената Кузьміна та суддів Печерського і Апеляційного судів на розгляд Києво-Святошинського суду.
7 квітня 2013 року президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка.