Суд у Росії відхилив апеляцію на вирок українському політв’язню Литвинову

9 Серпня 2016, 17:05

Суд у Ростовській області Росії відхилив апеляцію на вирок українцю Сергію Литвинову, засудженому на 8,6 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за звинуваченням у розбої щодо громадянина Росії в зоні АТО. 

Про це повідомив російський журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк. Адвокат Литвинова Віктор Паршуткін подаватиме скаргу до Європейського суду з прав людини.

При цьому сьогодні, 9 сепрня, Генпрокуратура Росії письмово вибачилася перед Литвиновим за заведені раніше проти нього справи. Тоді російське слідсво назвало Литвинова бійцем батальйону «Дніпро» і звинуватило у застосуванні заборонених методів ведення війни і вбивстві 39 мирних жителів донбасу.

Проте 25 листопада 2015 російський суд виправдав Литвинова​, оскільки ці факти не підтвердилися.

Нагадаємо, 20 квітня 2016 року Литвинов був засуджений до 8 років і 6 місяців позбавлення волі в колонії суворого режиму.

За версією російського слідства, українець нібито разом із невідомими військовими викрав у громадянина Росії Алєксандра Лисєнка два автомобіля. Проте один автомобіль належить жителю Луганської області і перебуває зараз в розшуку, а другий – перебуває в Луганську і у розшуку не перебуває.

У липні український політв'язень Сергій Литвинов подав позов про компенсацію 3 млн 300 тис. рублів за заподіяну йому незаконним кримінальним переслідуванням моральну шкоду.