Раніше Василь Хара заборонив органам, товариствам і підприємствам профспілок надавати Генпрокуратурі та іншим правоохоронним органам інформацію щодо державного майна, що знаходиться у їх віданні.
У Генпрокуратурі наголошують, що керівництво Федерації професійних спілок України незаконно чинило перешкоди для вжиття заходів прокурорського реагування для захисту майнових інтересів держави.
Нагадаємо, перевірку ФПУ Генпрокуратура розпочала у травні. У ГПУ вважають, що федерація не мала права відчужувати майно, яке є державною власністю і перебуває у профспілок в управлінні. У ФПУ наголошують, що курорти і санаторії є їх власністю, і називають дії ГПУ втручанням у внутрішні справи федерації.
Генпрокуратурою порушено 36 кримінальних справ, 22 з яких направлено до суду. Завдані державі збитки оцінюються в 55 млн грн.
До судів направлено 166 позовів: 120 – про повернення незаконно відчуженого державного майна на суму 117 млн грн і 46 – про повернення земельних ділянок загальною площею 42 га.
Крім цього, заступник генпрокурора Віктор Занфіров заявляв, що голова Федерації профспілок, народний депутат від Партії регіонів Василь Хара був особисто зацікавлений у приватизації профспілкового майна.