Суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у викраденні Луценка та Вербицького

27 Липня 2018, 10:49

У Київській області Бориспільский районний суд продовжив запобіжний захід у вигляді арешту Олександру Волкову, якого підозрюють у викраденні та катування активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Відповідне рішення суд ухвалив 26 липня.

 

Так, Волкова залишили під вартою до 23 вересня.

 

Прокуратура обґрунтувала необхідність тримання під вартою Волкова певними ризиками, а саме – втечі, ухилення від судових засідань, вплив на свідків, продовження злочинної діяльності.

 

За даними прокуратури, підозрюваний працював на бізнесмена Олексія Чеботарьова, якого вважають замовником послуг "тітушок" під час Майдану. Як зазначається, саме в його офісі "тітушки" отримували зброю, а також за його головування проходили наради щодо процесу викрадення активістів, катування, перешкоджання мирним зібранням.

 

За даними правоохоронців, Волков регулярно відвідував дані наради і маршрут його пересування збігається з маршрутом викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

 

Крім того, прокурор Володимир Приходько зазначив, що до затримання підозрюваний намагався виїхати з країни, а також ретельно відслідковував перебіг слідчих дій у справі викрадення Луценка, Вербицького, про це свідчать певні фото ухвал суду, знайдених в його телефоні. Прокурор також наголосив, що офіс адвокатів, які захищають Волкова, знаходиться за тією ж адресою, що і офіс Чеботарьова, тому вони теж були з ним знайомі.

 

Згідно з повідомленням, Чеботарьов уже оголошений у розшук, за інформацією правоохоронців, може переховується в Росії.

 

Як повідомлялося 24 липня, Генеральна прокуратура України направила в суд обвинувальний акт щодо цивільної особи, яку підозрюють у викраденні в січні 2014 року активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. За даними ЗМІ, йшлося про Олександра Волкова.

 

Нагадаємо, у січні 2014 року учасники Майдану Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні у Києві та вивезені за місто. Після катування їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

 

Згодом у ГПУ розповіли про докази причетності Олександра Волкова до викрадення людей на Майдані: Волков видав себе тим, що дізнавшись про затримання правоохоронцями своїх спільників, спробував втекти до Росії, але потім все ж повернувся в Україну, і саме ці його переміщення викликали цікавість слідчих прокуратури.

 

22 вересня 2017 року підозрюваний у причетності до викрадення активістів Майдану Олександр Волков перебуватиме під вартою ще два місяці.

98