Суд продовжив тримання під вартою генерал-майору СБУ Шайтанову на два місяці

10 Червня 2020, 15:00

Шевченківський суд Києва продовжив тримання під вартою на два місяці генерал-майору Служби безпеки України Валерію Шайтанову, якого підозрюють у державній зраді. Про це 10 червня повідомляє Громадське

 

Суддя продовжила до 8 серпня термін тримання під вартою Шайтанову без можливості внесення застави. Адвокати кажуть, що оскаржуватимуть рішення.

 

Сторона обвинувачення просила продовжити запобіжний захід тримання під вартою, наголошуючи на тяжкості злочину в якому підозрюють генерал-майора — державна зрада та підготовка терактів в Україні, ризиках втечі, тиску на свідків та слідство, переховування, знищення речових доказів, відсутність міцних соціальних зв’язків в Україні.

 

Відтак, під час обшуку у Шайтанова знайшли пошкоджений тримач для сімкарт з яких він нібито контактував з агентом СБУ — Іваном Лукашевичем (раніше названий, як Новіков), надаючи йому завдання, зокрема щодо ліквідації Адама Осмаєва. Зокрема, за даними слідства с 2019 року він передавав Російській Федерації певну секретну інформацію, а також координував організацію замаху на вбивство Адама Осмаєва. 

 

Нагадаємо, Шайтанов є одним з колишніх керівників Центру спецоперацій «А» СБУ. Він перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ РФ Ігоря Єгорова, який є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ. Шайтанова підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів. За завданням російських спецслужб він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва. СБУ викрила Шайтанова 14 квітня.  

 

15 квітня Шевченківський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід – 60 діб тримання під вартою. Наступного дня стало відомо, що СБУ затримала ще одного фігуранта цієї справи.