Суд продовжив арешт лідера «Патріота України» на два місяці

6 Квітня 2012, 20:36

«Жодного доказу, що свідчив би проти Андрій Білецького немає. Жодна експертиза не свідчить проти нього. 5 квітня суддя прослухавши аргументи захисту і обвинувачення із здивуванням запитав у слідчого «Оце і все, що у Вас є?». Суддя переніс засідання на 6 квітня на 11:00. За добу напевно «незалежна» судова система отримала відповідні вказівки і наступного засідання запитань до слідчого у судді вже не виникало. Термін перебування у СІЗО для Андрія Білецького продовжили ще на два місяця для проведення слідчих дій. Чим займалися слідчі попередні 4 місяці вони не пояснювали», – розповів адвокат Білецького.

Як повідомлялось, у серпні минулого року невідомий (згодом виявилося, що ім`я нападника Сергій Колесник) прийшов на харківський офіс організації «Патріот України» і відкрив вогонь із травматичної зброї по активістам організації. Активісти організації Віталій Княжеський та Ігор Михайленко його обезброїли, зв`язали, надали першу медичну допомогу і викликали міліцію та швидку допомогу. Міліція виявила у нападника крім пістолета рацію та близько $6 тис.

Проти нападника відкрили кримінальну справу. Але через два місяці справу передали столичному слідчому Легецькому, що свого часу поховав справу зникнення опозиційного журналіста Клементьєва.

Після цього cлідство повернуло справу навпаки. Віталія Княжеського та Ігора Михайленка звинуватили у спробі вбивства і затримали. На Андрія Білецького у листопаді був скоєний замах, а згодом у грудні він був заарештований і звинувачений у розбої.

Нагадаємо, 29 грудня представники ГО "Патріот України" заявили про переслідування з боку владних силових структур. За їхніми словами, їх заарештовують за самозахист. Націоналісти погрожують зірвати проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року у випадку продовження репресій проти її членів.