НОВИНИ

  ▪   Валерія Бурлакова

«Патріот України»: «Нас заарештовують за самозахист»

Активісти націоналістичного руху вважають, що переслідування проти лідера організації «Патріот України» та Соціал-Національної Асамблеї Андрія Білецького мають політичне підгрунтя, а висунуті проти нього звинувачення — сфабриковані. Про це вони публічно заявили на прес-конференції в Києві.

АндріяБілецького заарештували 27грудня у Харкові. Йому інкримінують злочин, передбачений статею 187.2 - розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб.

Проте, на думку представників організації та правозахисників, ця справа - є ланкою цілого ланцюга переслідувань, що їх зазнаютьчлени цієїправої організації. На сьогоднішній день за гратами перебувають 6 з 8 членів проводу «Патріота України» та СНА.

«Це терор влади по відношенню до тих, хто не схиляється перед режимом внутрішньої окупації, - впевнений координатор Комітету визволення політв'язнів Микола Коханівський. - Так було і з «Тризубом», зараз - черга «Патріота України». Влада думає, що якщо знешкодити керівника - «вівці» розбіжаться. Але є кому підтримати прапор».

Згіднийз ним і Едуард Андрющенко, засуджений до двох років умовно по «справі Сталіна». «Зараз всіх, хто хоч трохи «висовується», пресують як можуть, - розповів хлопець Тижню. - Головне - знайти хоч найменший привід. А справа буде».

На думку Коханівського, громада повинна об'єднати зусилля у боротьбі проти репресій.

«Позиція МВС та СБУ - завідомо брехлива, їх неодноразово ловили на брехні, - коментуєідеологічний референт «Патріоту України» та СНА Олег Однороженко. - Суди виносять рішення, які сприяють репресіям». Пояснюють їх поведінку просто: судді бояться СБУ, що «кришує» хабарництво у судовій системі і може в будь-який момент «ліквідувати» суддю, якийне виносить потрібне рішення.

«Судді ігноруватимуть законні норми, щоб отримати результат, якого від них вимагає влада», - впевнені у «Патріоті України».

Скаржаться націоналісти і на бездіяльність інших учасників слідства. Адже, наприклад, за харківською справою, пов'язаною з візитом до офісу «Патріота України» озброєного журналіста Сергія Колеснікова, досі не були допитані свідки. «За два місяці хлопців навіть не викликали на допит - вони просто сидять», - розповідає про побратимів Олег Однороженко.

Не допомогає політичним активістам і захист. «Є таке поняття, як «ментівський адвокат», який діє в інтересах слідства, - розповів Тижню Едуард Андрющенко. - Я не знаю, хто і за яких обставин винаймав адвоката харків'янам. Але чув, що в них саме такий захисник».

«Удекількох фігурантів по нашій справі на перших, найбільш важливих для подальшого ходу справи етапах, ніяких адвокатів не було. Іноді затриманим навіть не давали прочитати протокол, - згадує Андрющенко. - Казали, «тут вам не бібліотека».

«Мене тиждень возили з ІТТ у відділ. Там били. Вимагали купу різного підписати. Коли я вимагав адвоката, казали: це не допит, це дізнання, адвокат не потрібен», - додає Андрющенко.

«Коли я стикнувся з міліцейським свавіллям і мене побила міліція -окремий прилив енергії до побиття мене в них викликала моя заява про те, що мені потрібен адвокат», - розповідає колишній активіст «Братства» Юрій Прокопенко. Хлопець впевнений, що навіть доступ до адвоката «в цій країні нічого не вирішує».

На думку націоналістів, намір влади - ізолювати актив організації. «Васильківська та харківськи справи - не єдині, - наголошують представники соціал-націоналістів. - Є численні випадки тиску на організацію в інших українських містах». Згадують у цьому контексті про напад на Андрія Білецького, що був скоєнийу останніх числахлистопада.

«На «Патріот України» нападають. «Патріот України» обороняється. Це дає привід для репресій. Нас закривають за самозахист», - підкреслює Однороженко.

На думку соціал-націоналістів, привідів не любити «Патріот України» у СБУ багато: «СБУ «кришує» точки наркоторгівлі, з якими націоналісти ведуть активну боротьбу», - було зазначено на прес-конференції.

«Ми ніколи не приховували антисистемні настрої, - підкреслюють «патріоти». - Ми боролись проти окупаційного режиму».

Поза всіма проблемами, представники організації налаштовані оптимістично: «Правда буде за нами, - впевнений керівник КМГО Євген Комісар. - І, відповідно, перемога. Система тремтить, вона має впасти. Вона впаде».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.