Суд погодився взяти під варту одного з підозрюваних у викраденні Луценка й Вербицького

29 Липня 2017, 20:05

Суддя Печерського райсуду Світлана Смик погодилася із клопотанням прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою впродовж двох місяців для Олександра Волкова, якого підозрюють у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Як повідомляє із зали суду кореспондент Тиждень.ua, відповідне рішення Смик ухвалила щойно.

Раніше в суботу Печерский райсуд відмовився розглядати клопотання щодо Волкова, але згодом судді змінили своє рішення.

Волков – єдиний із 11 підозрюваних в організації викрадення, що не переховується. Інші фігуранти справи або виїхали до Росії, або просто перебувають у розшуку.

Прокуратура обґрунтовувала свої клопотання наявністю свідчень, а також відслідкованого трафіку розмов із телефону Волкова. Згідно з цими даними, Волков у день викрадення перебував в офісі Олексія Чеботарьова, якого підозрюють в організації викрадень активістів. Крім того, зранку наступного дня він спілкувався із безпосередніми виконавцями злочину.

Сам Волков у судді спростував усі звинувачення щодо себе, однак визнав, що був знайомим із Чеботарьовим і ще з одним підозрюваним. Крім того, наразі він перебуває на посаді директора футбольного клубу «Десна» (Чернігів), який пов’язують із Чеботарьовим.

Також Волков намагався спростувати інформацію щодо того, що спілкувався телефоном у день викрадення із іншими підозрюваними, зазначивши, що вказаний телефон йому не належить. У відповідь прокурор зауважив, що з цього номеру неодноразово телефонували його рідним.

Коли суддя вийшла до нарадчої кімнати, стався словесний конфлікт між Волковим та активістами. Останні намагалися дізнатися, навіщо підозрюваний виїздив до Росії. Однак Волков не дав жодної відповіді на це питання.

Зазначимо, що на думку прокуратури, виїзди Волкова до Росії можуть становити загрозу для слідства, оскільки там він може погоджувати свої дії з іншими підозрюваними в цій справі.

Як повідомлялося, у серпні 2014 року у МВС заявили, що встановили організаторів викрадення та вбивства Вербицького.

Нагадаємо, львівський сейсмолог, активіст Майдану Юрій Вербицький зник у ніч на 21 січня 2014 року. Його викрали невідомі на очах в персоналу Жовтневої лікарні Києва разом з відомим громадським активістом Ігорем Луценком.

22 січня в Бориспільському районі Київської області знайшли труп невідомого із слідами катувань. Родичі впізнали Вербицького. 24 січня його поховали на Личаківському кладовищі у Львові. Викраденому разом із Вербицьким Луценку вдалося врятуватись.