Солом’янський суд 24 лютого за клопотанням детектива Національного антикорупційного бюро частково арештував майно голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського. Про це повідомив адвокат Охендовського Олег Бабіч.
Як стверджує адвокат, суд задовольнив клопотання НАБУ тільки частково.
Суд обмежився арештом автомобіля 2008 року випуску, єдиного банківського рахунку Охендовського, залишок на якому складає близько 100 гривень, а також 22 акцій, придбаних Охендовським у середині 90-х.
"Навіть таке рішення суду є незаконним. Уже в понеділок на це рішення буде подана апеляція", – вважає адвокат.
Читайте також: Охендовський відмовився пройти тест на детекторі брехні
Згідно з останньою декларацією за 2015 рік, Охендовському належить місце у підземній автостоянці, 22 акції "Запоріжжяобленерго", 43 долари на рахунку в "Укргазбанку", 205 тис грн готівкою, автомобіль Lexus LX 570 2008 року випуску, мисливський карабін, запонки і годинник.
Голова Центрвиборчкому зареєстрований у квартирі в Києві площею 54 кв. м., власницею якої є його матір.
Більшість майна і бізнесу родини Охендовського оформлено на його дружину і тещу. Це, зокрема, будинки в селі Горенка на Київщині площею 240 кв. м і 120 кв. м, де проживає голова Центрвиборчкому.
Водночас Охендовський не зазначав у декларації київську квартиру своєї тещі Олени Архипової по вул. Протасів Яр, 8 площею 312 кв. м, а також два паркомісця за тією ж адресою. Цю нерухомість теща Охендовського купила у 2009 році.
Як повідомлялося, апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Солом'янського суду, який відмовився відсторонити голову ЦВК Михайла Охендовського від посади.
13 грудня в аеропорту «Бориспіль» Михайлу Охендовському детективи НАБУ оголосили підозру в отриманні неправомірної вигоди на загальну суму понад 160 тисяч доларів. До таких висновків слідство дійшло, опрацьовуючи матеріали так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Відповідні бланки передав до НАБУ у травні минулого року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.