НОВИНИ

Охендовський відмовився пройти тест на детекторі брехні

За його словами, в Україні процедура тестування на поліграфі не передбачена жодним нормативним актом.

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський заявив, що не має наміру проходити тест на поліграфі, оскільки така процедура не передбачена кримінально-процесуальним законом. Про це він повідомив у четвер, 16 лютого.

"Принципово цього не буду робити, тому що ця процедура, по-перше, не передбачена кримінально-процесуальним законом, а, по-друге, ви бачите, що будь-які інструменти в руках детективів НАБУ використовуються у протизаконний спосіб. Жодної довіри до слідства НАБУ у мене немає й бути не може", - зазначив Охендовський. 

Він підкреслив, що використання детекторів брехні в Україні не передбачено жодним нормативним актом.

"Довіри до будь-якої техніки, яка перебуває в руках детективів НАБУ і використовується ними в протизаконних цілях у мене абсолютно немає. Саме це і виключає можливість моєї згоди на проходження такої процедури", - додав Охендовський.

Як повідомлялося, апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Солом'янського  суду, який відмовився відсторонити голову ЦВК Михайла Охендовського від посади.

13 грудня в аеропорту «Бориспіль» Михайлу Охендовському детективи НАБУ оголосили підозру в отриманні неправомірної вигоди на загальну суму понад 160 тисяч доларів. До таких висновків слідство дійшло, опрацьовуючи матеріали так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Відповідні бланки передав до НАБУ у травні минулого року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.