Суд наклав арешт на українське судно, яке заходило в закриті порти Криму

21 Лютого 2018, 12:17

Суд у середу, 21 лютого, наклала арешт на українське судно, яке заходило до закритих портів окупованого Криму. Про це в повідомляє прес-служба прокуратура АР Крим.

 

 

Як зазначається, що судно ходить під прапором України, порт прописки – Херсон.

 

"Це вже четверте судно на яке накладено арешт. Проте на відміну від інших морських суден, які незаконно заходять в закриті порти Криму, за матеріалами слідства судно "Нафторудовоз 45" має відношення до незаконної поставки ільменітової руди на територію АР Крим через порт "Кавказ". Вивчення судової документації та серверу трафіку дасть змогу підтвердити протиправну діяльність українського судновласника та захистити економічні інтереси нашої держави", – заявив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.

 

Згідно з повідомленням, 17 лютого за процесуального керівництва прокуратури в межах кримінального провадження працівники СБУ та Держприкордонслужби провели обшук судна "Нафторудовоз 45". Відповідну ухвалу на проведення обшуку 16 лютого надав Херсонським міськсуд.  

 

"За результатами обшуку виявлено та вилучено судову документацію, навігаційне обладнання та морське судно, допитані усі члени екіпажу", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, з липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією Криму, гавані півострова закрилися для міжнародного судноплавства. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Проте судна заходять у порти окупованого Криму всупереч українським і міжнародним санкціям.

 

Зокрема, 30 листопада 2016 року катер Держприкордонслужби у внутрішніх водах української частини Дунаю виявив вантажне морське судно SKYMOON (прапор Танзанія), яке незаконно заходило до тимчасово закритих порти в окупованому Криму. На борту перебували дев’ятеро членів команди (капітан, громадянин Лівії, та члени екіпажу, восьмеро громадян Сирії). Суд Одеси ухвалив рішення про конфіскацію судна.